Ara Verilen Eğitim Yazın Devam Edecek!

İlk olarak 10 Mart’ta ülkemizde kendini göstermeye başlayan koronavirüs sebebiyle ülke genelinde ilkokuldan üniversite düzeyine kadar tüm eğitim kademelerinde eğitime ara verilmişti. Verilen aranın telafisiyle ilgili düzenleme meclise sunuldu ve genel kurulda kabul edildi. Telafi sürecinde okulların kapanacağı iddia edilse de bu iddia Bakan Selçuk tarafından yalanlandı.

Gelişmeler Merak Uyandırdı

Çin’de ortaya çıkan koronavirüs, kısa bir süre içerisinde tüm dünya geneline yayılmıştı. Virüs, açıklanan resmi rakamlara göre 2 milyondan fazla kişiye bulaşmış durumda. Virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısıysa 133 bini aştı.

Ülkemizde ilk koronavirüs vakası 10 Mart tarihinde tespit edilmişti. Geçen 1 aylık bu süre içerisinde vaka sayısı 69 bine, hayatını kaybedenlerin sayısıysa bin 500’e ulaştı. Ülkemizde ilk vakanın görüldüğü günü takip eden kısa zaman dilimi içerisinde eğitime ara verildiği duyurulmuştu.

Açıklama Şu Şekilde

Bakan Selçuk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “TBMM’de kabul edilen ‘Telafi eğitimi düzenlemesi’ kısmi ve hızlandırılmış bir ‘telafi’ sürecini tanımlamaktadır. Dönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkması söz konusu bile değildir. Çocuklarımızın yaz tatilini doyasıya yaşamasını ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İlişkili Yazılar