DSÖ Covid19’a Karşı Kötü Durumdaki Ülkeleri Açıkladı!

Dünya Sağlık Örgütü, özellikle koronavirüsü konusunda yaptığı açıklamalarla pek çok kişiye hitap ediyor. Merakla beklediğimiz açıklamalar da arka arkaya geliyor haliyle. Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Henri Kluge, yaptığı son açıklamada Türkiye, İngiltere, Rusya gibi ülkelerin koronavirüs vaka artışında azalma olmadığını bildirdi.

Bu yüzden söyleyecek şeyler daha çok bilimsel sonuçlar ve çalışmalar ile ilgili oluyor. Şu sıralar ABD Başkanı Donald Trump’la arasındaki anlaşmazlıklarla gündemde olan Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüse karşı hangi ülkelerin tehlikede olduğunu açıkladı.

Son dönemde Almanya, İspanya, İtalya ve İsviçre’den pozitif veriler geldiğini belirten Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Henri Kluge, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkelerde koronavirüs vakalarında artış olduğunu bildirdi.

Yapılan açıklama tam olarak şu şekilde ilerliyor:

Gelecek 2 haftanın çok kritik olduğunu belirten DSÖ Avrupa Bölgesi Direktörü Kluge, “Bu virüs hepimizi çok derinden etkiledi. Havaların ısınmasına kanmayalım, gardımızı kesinlikle indirmememiz gerekiyor. Normale geri dönmenin hızlı bir yolu yok. Avrupa’da vaka sayısı artıyor. Son 10 günde Avrupa’daki vaka sayısı neredeyse ikiye katlanarak 1 milyona ulaştı. Dünyadaki COVID-19 vakalarının %50’sinin yükünü Avrupa üstleniyor. Salgın fırtınasının bulutları Avrupa bölgesinin üzerinde” dedi.

İlişkili Yazılar