Virüsler İçin Dezenfekte Dron Geliştirildi!

Teknolojinin ilerlediği noktalarda insanların beklentisi değişken bir yapıya ulaşıyor. Otonom teknolojiler de sürekli değişiyor. Kişilerin beklentisine ve yenilikçi yapılarına dair ortaya çıkarılan her türlü seçeneği kendimize dair kullanabilir ve inceleyebiliriz. Otonom teknolojiler konusunda öncü şirketlerden biri olan Digital Aerolus, virüslerin %99’unu ortadan kaldırabilen bir drone geliştirdi. Şirket, drone’larına UV-C ultraviyole ışınlarını entegre etti. Bu durum hem yeni bir çalışma ortamı oluşturdu hem de virüs ile mücadele konusunda yayılımın yavaşlaması için önemli bir seçenek oluşturdu diyebiliriz.

Dünya çapında hızla yayılmaya devam eden koronavirüs, yalnızca insanlara bulaşmakla kalmıyor, aynı zamanda belli bir ortamda bulunan diğer insanları da tehlikeye atıyor. Haliyle de beklentilerin tamamında bu yüzden değişen ve karşımıza çıkarılan seçenekler bulunuyor. Özellikle kapalı alanların dezenfeksiyon işlemleri sırasında görevli olan insanlar, koronavirüs tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor.

UV-C bandı olarak bilinen bu cihaz ultraviyole ışınlarıyla virüsleri yok ediyor!

Yapılan çalışmalara bakarsak, markanın ürettiği ürün o ldukça etkili bir çalışma sağlıyor. Digital Aerolus tarafından geliştirilen ve ‘Aertos 120-UVC’ ismi verilen drone, UV-C bandı ultraviyole ışınları sayesinde bir ortamı rahatlıkla dezenfekte edebiliyor. Tabi bunun için de özellikle aktif bir kullanım gerek. Drone, özellikle COVID-19 ile mücadele için hazırlandığından %99 gibi çok yüksek bir dezenfeksiyon oranına sahip. Bu da oldukça önemli bir oran. Pek çok yer için de vazgeçilmez bir yapı sağlıyor.

Aertos 120-UVC’de bulunan yenilikçi teknolojiler sayesinde drone, koronavirüs bulunan bir alan içerisine insanların girme gerekliliğini ortadan kaldırıyor ve alan içerisinde rahatça dolaşabiliyor. Üstelik yeni drone, GPS veya dışında bir sensör barındırmadığından diğer birçok drone’un ulaşamayacağı noktalara ulaşmayı başarabiliyor. Haliyle bu da ürünün kullanımını çok daha etkin bir yapıya getirmiş oluyor. Bu yüzden söylenecek olan şeyler aslında doğrudan ürünlerin kullanımı ve korona virüsü ile ilgili çözüm ile ilgili oluyor.

İlişkili Yazılar