Facebook KoronaVirüs Hakkında Güvenilir Önlemler Alıyor!

Geleneksel bir çalışma ile işlerin yolunda gitmeyeceği güvenli bilginin sorunlu bir hale geleceğini gören Facebook, bu konuda da bir çalışma oluşturmaya çalışıyor. Bu yüzden de güvenilir bilgi kaynağı yaratmak amaçlı olarak çalışmalarını sürdüren Facebook, bu konuya dair de kendine has bir çalışma oluşturuyor. İnsanların istekleri doğrultusunda organize edilen ve herkes için farklı bir seçenek yaratan bu süreçler, kişisel olarak da farklı bir ayrıntı oluşturuyor. Peki ama bu süreçte nasıl bir çalışma oluşturacak dersiniz? İnsanlar için de dengeler ve beklentiler ön plana çıkarılıyor.

Geleneksel bir hizmet ve fırsat bazında organize edilen her bir yenilik için tek bir tıklama işlemi yeterli olacaktır. Popüler sosyal medya platformu Facebook, koronavirüs hakkında yayılan yanlış bilgileri önlemek için yeni bir önlem aldı. Şirket, daha önce Facebook tarafından kaldırılmış ve yanlış bilgi içeren içeriklerle etkileşime geçen kullanıcıları Dünya Sağlık Örgütü’nün sayfasına yönlendirecek.

Sosyal medya, özellikle yanlış bilgilerin ve yalan haberlerin yayılması için oldukça elverişli bir mecra olarak karşımıza çıkıyor. Platformda paylaşılan herhangi bir içerik kısa süre içerisinde binlerce kişiye ulaşabildiğinden bu tür aldatıcı içeriklerin de yayılması bir hayli kolay oluyor.

Bütün dünyada etkisini gösteren koronavirüs de çıktığı ilk günden bu yana yalan haberlere veya yanlış bilgilere konu olmaya devam ediyor. Sosyal medya platformları bu içeriklere karşı birçok önlem almış olsa da ne yazık ki bu içeriklerin sonu bir türlü gelmiyor. Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook da bugün yanlış bilginin yayılmasını önlemek için yeni bir önleme imza attı.

İlişkili Yazılar