Korona Virüs Salgınını Kontrol İçin Yeni Facebook Uygulaması

Özellikle güncel bir düzenleme oluşturmak amaçlı olarak, Facebook yeni bir düzenleme getiriyor. Bu sayede de insanların çok daha etkin bir şekilde bilgi almasını sağlıyor. Facebook’un CEO’su Mark Zuckerbeg, koronavirüs salgınını takip etmek için bütün dünyayı kapsayacak bir proje başlattıklarını duyurdu. ABD’de halihazırda uygulanan ve artık dünyaya açılacak olan projeden elde edilen verileri üniversiteler ve halk sağlığı kurumları kullanabilecek.

Facebook, geçtiğimiz günlerde ABD’deki kullanıcılarına bir koronavirüs anketi sunmaya başladı. Facebook’un kullanıcılarına hangi koronavirüs semptomlarını gösterdiklerini sorduğu anket sayesinde ülkede koronavirüs salgını yayılımının takip edilmesi hedefleniyor.

Facebook koronavirüs

İlk olarak ABD’de yapılmaya başlanan çalışma, Carnegie Mellon Üniversitesi ile beraber yürütülüyor. Anket sayesinde elde edilen bilgiler, Carnegie Mellon Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından inceleniyor. Bu konuya dair kişisel beklentileri kendinize göre organize edebilir ve incelemeye devam edebilirsiniz. Daha rahat ve daha hızlı bir yapıda ilerleyen bütün süreçleri kendinize göre kullanmaya başlayabilirsiniz. İnsanların isteklerini ve beklentilerini organize eden her bir çalışma için Facebook tarafından yapılan bütün seçenekler bu şekilde ilerliyor.

 

 

İlişkili Yazılar