WhatsApp’a Facebook ve Instagram Özelliği Geliyor!

Facebook, 5 milyardan fazla yüklenen en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ve 1 milyardan fazla indirme sayısına sahip Instagram’ın da sahibi konumunda bulunuyor. Kendi ana uygulamasıyla birlikte toplam 3 popüler platforma sahip şirket, Hikayeler gibi çeşitli özelikleri tüm uygulamalarında kullanmaya özen gösteriyor.

Şirket, bu kadar çok popüler platforma sahip olduğu için bir platformun sahip olduğu özelliği bir diğerine rahatlıkla aktarabiliyor. Facebook, işte bu özellik geçişlerinden bir tanesini daha gerçekleştiriyor. WhatsApp’daki popüler bir özellik şimdi de Instagram’a geliyor.

instagram yorum sabitleme

Hâlihazırda WhatsApp’ta olan bir özellik, kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak için biraz daha değiştirilmiş bir şekilde Instagram’a geliyor. Instagram’a gelecek olan bu özellik, WhatsApp’ta da yer alan ve istediğiniz bazı sohbetlerinizi sabitleyebilme özelliğinin bir benzeri oldu. Özelliği ilk keşfeden kişi ise teknoloji dünyasının tersine mühendislik konusunda bilinen isimlerinden Jane Manchun Wong oldu.

Instagram’a gelecek olan bu özellikle birlikte yorumlar sabitlenebilecek ve sayfa sahipleri, dikkatleri o yorumlara çekebilecek. Sabitlenen bu yorumlar daha görünür olabilecekler, ayrıca isterseniz kendi yorumlarınızı isterseniz de başkalarından gelen yorumları sabitleyebileceksiniz.

İlişkili Yazılar