Koronavirüsü 5G’ye Bağlayan Twitler Engellenecek!

Twitter tarafından son dönemde pek çok kişiye dair ön plana çıkarılan bir çalışma var. Bu çalışmalara göre korona virüsü 5G ile ilişkilendiren herkesin twitleri engellenecek. Baz istasyonu üzerindeki sinyaller ile virüsün yayılabileceğini söyleyen bazı twitler, bir nevi efsane olduğu için twitter tarafından artık ciddiye alınmıyor. Bu durum da hepimiz için bir farklılık ve beklenti seçeneği organize ediyor diyebiliriz. Aşamalar ve fırsatlar bazında size dair üretilen ve sizin için de organize edilen her bir yenilik ve fırsat adına buradan beklentileri inceleyebilirsiniz.

Yanlış bilgileri engelleyen Twitter, bu duruma dair de kendine has bir çözüm önerisinde bulunuyor. İnsanlar için daha farklı ve daha beklenti odaklı bir çalışma ile karşımıza çıkacak olan her bir yenilik için tek yapmak gereken beklentileri takip etmek ve biçimlendirmek olacaktır.

COVID-19 salgınıyla mücadelenin önemli bir ayağı da yanlış bilgiyle mücadele olarak karşımıza çıkıyor. Virüsün Çin’deki bir laboratuvarda üretildiğinden tutun da 5G teknolojisi nedeniyle yayıldığına kadar bir dizi ‘komplo teorisi’ hızla sosyal medyada yayılıyor. Twitter, bunları gerekçe göstererek kullanıcıların bazı yorumlarını engelliyor.

Twitter güvenlik ekibi tarafından yapılan açıklamada, ‘zararlı içerikli’ olarak belirlenen yorumların engellendiği belirtilirken bu tür aktiviteler arasında 5G ekipmanlarını tahrip etmeye yönelik çağrıların da yer aldığı ifade edildi. Bunun yanı sıra geniş çaplı paniğe, toplumsal huzursuzluğa ya da geniş çaplı düzensizliğe neden olabilecek aktivitelerin de bu kapsamda değerlendirildiği belirtiliyor.

İlişkili Yazılar