Koronavirüs Salgını Ne Zaman Bitecek? Uzmanlar Uyardı!

Koronavirüs ile ilgili pek çok kişinin beklentisi bir an önce şu salgının bitmesi. Koronavirüs ile ilgili söyleyecek şeyler oldukça fazla olduğu için kişisel beklentiler de keza aynı şekilde çözüm üzerinde ilerlemiş oluyor. Bankalardan tutun da özel işletmelere kadar bir şekilde insanlar dikkatlerini toparlayıp çalışmalarını kurtarmaya çalışıyor ama yine de virüs yüzünedn işler bir şekilde aksıyor. Peki bu duruma nasıl bir çare bulunacak?

Güncel verilerden hareketle bilim insanları; %97 ihtimalle 16 Mayıs 2020 tarihinde, %99 ihtimalle 28 Mayıs 2020 tarihinde, %100 ihtimalle 11 Ağustos 2020 tarihinde Türkiye’de beklenen vaka sayısına ulaşacağımızı tahmin ediyorlar. Bu tarihler, salgının aniden ortadan kalkacağı tarihleri değil, beklenen vaka sayısına ulaşılacak tarihleri ifade ediyor.

Bu tarihlere oranla baktığımız zaman virüsün toparlanmasına dair söyleyecek şey çok fazla oluyor. Ama en iyi ihtimalle vaka sayısının tahmini ile birlikte salgının azalması gibi bir durum da ön plana çıkarılmış şekilde.

Güncel verilerden hareketle bilim insanları; %97 ihtimalle 29 Mayıs 2020 tarihinde, %99 ihtimalle 16 Haziran 2020 tarihinde, %100 ihtimalle 8 Aralık 2020 tarihinde tüm dünyada beklenen toplam vaka sayısına ulaşılacağını tahmin ediyorlar. Yine bu tarihlerin alınan önlemlere uyulmaması çerçevesinde değişebileceğini belirtelim.

İlişkili Yazılar