Sağlık Çalışanlarının Tiktok’ta Yaptığı Tabut Dansı Tepki Çekti!

Malumunuz Tiktok üzerinde pek çok farklı akım var. Bu yüzden sürekli yeni akım geliyor ve insanlar kendilerine özgü bir kitle yaratıyor burada. Bu yüzden de farklı süreçleri ve beklentileri bu aşamada ortaya kolaylıkla çıkarabiliyorsunuz. Bu sefer de iş biraz da sağlıkçı çalışan arkadaşlarımızın başına patladı gibi.

Gana’da, bir tabutu dans eşliğinde taşıyan profesyonel dansçıların videosu, şu sıralar sosyal medyanın en gözde malzemelerinden biri. Farklı formatlara uyarlanan fenomen videodan ilham alan bir grup sağlık çalışanının, temsili bir COVID-19 kurbanını omuzlarına alıp dans ederek taşıması ise sosyal medyada büyük bir tepkiye neden oldu.

tiktok

Yeni tip koronavirüse karşı verdikleri olağanüstü mücadele sayesinde gerçek hayatın süper kahramanları olarak anılan sağlık çalışanları, bugünlerde morale en fazla ihtiyaç duyan meslek gruplarının başında geliyor. Bununla birlikte sağlık çalışanları da moral bulmak adına her zaman ‘kahramanvari’ hareketlerde bulunmayabiliyorlar.

Daha önce doktor ve hemşireleri hastane koridorlarında dans ederken gördüğümüz pek çok TikTok videosuna denk gelmiştik. ABD’nin Missouri eyaletinin Springfield şehrindeki Mercy Hastanesi’nde çekilen yeni bir TikTok videosu ise sosyal medya kullanıcılarından sert bir tepki aldı.

İlişkili Yazılar