Son İki Günde Neden Vaka Sayısı Arttı?

Koronavirüsü son dönemlerde ülkemizde yavaş yavaş kontrol altına alınmaya başladı. Bildiğiniz gibi insanların sürekli beklediği bazı bilgiler ve merak konuları var. Bu yazımızda da bunlardan bahsederek sizler için çözümlerden detaylardan bahsetmek istiyoruz.

Bilim kurulu üyeleri son iki günde yaşanan artış ile ilgili olarak güncel seçimler karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu yazımızda sizler için bilim kurulu üyelerinin açıklamalarından bahsetmek istiyoruz. Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinde son günde yaşanan artışla ilgili açıklamalarda bulunan Bilim Kurulu üyesi Prof. Tevfik Özlü, “Virüs affetmiyor. Pusuya yatmış bekliyor. En küçük tedbirsizlikte hemen başını kaldırıyor. Çok dikkatli olmalıyız” ifadelerini kullandı.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka sayılarında iki günde gerçekleşen artışın 4 günlük sokağa çıkma yasağının ardındaki günlerde yaşanan kalabalıklaşma olduğunu söyleyen Bilim Kurulu üyesi Prof. Tevfik Özlü, sosyal medya hesabında Türkiye’nin Covid-19 rakamlarıyla ilgili bazı bilgiler paylaştı.

İlişkili Yazılar