Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Maske Konusunda Uyardı!

Koronavirüs konusunda pek çok kişinin isteğine göre çalışmalar karşımıza çıkıyor. Bu yüzden de insanların son durumdaki maske konularını toparlaması gerçekten önemli olmaktadır. Koronavirüsle mücadelenin son hızla sürdüğü ülkemizde yetkililer her geçen gün vatandaşlara yeni uyarılar yapmaya devam ediyor. Bugün de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sosyal medya hesaplarından yayınladığı bir videoyla maske ve eldiven kullanımı ve bunların çöpe nasıl atılacağıyla ilgili önemli bir hatırlatma yaptı.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını yaklaşık 2 aydır ülkemizde de gündem hâline gelmiş durumda. Yetkililer tarafından yapılan uyarılar, pek çok alanda yeniden düzenlemeler getiren kurallar ve vatandaşların aldığı önlemlerle etkisiz hâle getirilmeye çalışılan virüs salgını, henüz tamamen bitmiş değil. Uzmanların yaptığı tedavi ve aşı çalışmalarının yanında kişilerin alacağı önlemlerin büyük önem taşıdığı biliniyor.

Bir süredir devam eden kalabalık alanlar, eczaneler, toplu taşıma araçları ve marketler gibi insan sirkülasyonunun fazla olduğu yerlerde getirilen maske takma zorunluluğunun, virüsün yayılımının bir noktada kesilmesi adına çok büyük önem taşıdığı biliniyor. Maskenin yanı sıra pek çok vatandaş, kendini korumak için tek kullanımlık eldivenleri tercih ediyor. Bu iki önlem her ne kadar etkili olsa da maske ve eldivenler, tıbbi atıkların çoğalmasına neden olmuş durumda.

İlişkili Yazılar