Sosyal Medya Devleri Korona Komplo Teorilerine Savaş Açıyor!

İnternet devleri her zaman için en iyisini bulmaya çalışıyor. Özellikle son dönemlerde karşımıza çıkan korona belasından sonra s osyal medya üzerinde de farklı yaklaşımlar ve ön plana çıkarılan seçenekler sunuluyor.

Sosyal medya devleri, koronavirüs hakkında asılsız komplo teorileri ortaya koyan bir videoya karşı savaş açtı. İnternet üzerinde viral olan video, sağlık kuruluşlarının tavsiyeleriyle çelişen ve salgınla mücadeleye zarar verebilecek iddialar ortaya atıyor.

Facebook, YouTube ve diğer sosyal ağlar, çevrimiçi içerikleri denetlemenin getirdiği zorluklarla sıklıkla karşılaşıyor. Sosyal medya devleri, bu kez ise koronavirüs salgını hakkında çeşitli komplo teorileri ortaya koyan viral bir videoyu yok etmek için mücadele ediyor.

Uzmanlar, koronavirüs salgınıyla mücadelede her zaman resmi sağlık kuruluşlarının önerilerini uygulamamız gerektiğinin altını çiziyor. Ancak söz konusu videoda eski bir tıp araştırmacısı olan Judy Mikovits, maske takmanın virüse yakalanmayı kolaylaştırdığını öne sürerek insanlara zarar verebilecek komplo teorileri öne sürüyor.

İlişkili Yazılar