Facebook Masaüstü İçin Karanlık Modlu Tasarımı Kullanmaya Başlıyor!

Tasarım konusunda bir türlü eski verimliliğini yakalayamayan Facebook, son dönemde de ön plana çıkarılan çalışmaları ile karşımıza çıkmaya devam ediyor ve güncel bir yapıda hizmetlerini sürdürüyor. Geleneksel yapılarına bakarsak gerçekten de farklı ve etkili bir çalışma sunan Facebook, bir şekilde eski verimliliğini yakalamaya çalışıyor. Bu durum hem markalar için hem de kullanıcılar için oldukça önemli bir seçenek yaratıyor. Geleneksel bir çalışma ile birlikte herkese özgü hizmetler sunan Facebook, markaların reklam çalışmalarında da önemli bir denge ve yenilik üzerinde duruyor. Bu yüzden de herkes çok daha güçlü bir hizmet üzerinde ilerlemek istiyor.

Daha kaliteli ve yoğun bir hizmet ile ilgili olarak sizler de kendinizi bu süreçlerde mutlu hissedebilirsiniz. Çünkü artık karanlık modu ile birlikte daha güzel ve daha dengeli bir kullanım sunulacak diyebiliriz.

Sosyal medyanın öncüsü olan Facebook, zaman içerisinde popülerliğini kaybetmeye başlamıştı. Bu nedenle de firma sık sık tasarım değişiklikleri yaparak kullanıcı kitlesini canlı tutmaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde platform tekrar yenilenmişti. Facebook’un yenilenen masaüstü tasarımı daha önce belli kullanıcılara açılmıştı. Bugün yapılan açıklamayla birlikte yeni arayüzün ve karanlık modun dünyanın her yerindeki kullanıcılar tarafından kullanılabileceği belirtildi.

Yeni tasarım ve karanlık mod, aslında mart ayında ortaya çıkmıştı. Bu tasarım, o dönemde herkese açık ve her ülkeden de erişilebilen bir tasarım değildi. Firma mart ayında pek çok kullanıcıya bu yeni arayüzü kullanma şansı vermişti. Facebook’un bugün yayınladığı blog gönderisinde yeni masaüstü sitesinin herkes tarafından deneyimlenebileceği söylendi. Gönderide bu tasarımın daha hızlı, daha kolay ve karanlık modla göz dinlendiren bir tasarım olduğu söylendi.

İlişkili Yazılar