İnterpol Siber Saldırılar Konusunda Destek İstiyor!

Koronavirüsü konusunda markaların ve şirketlerin ciddi manada zarar ettiği şu günlerde özellikle firmaların bu konuya dair yoğun bir çalışma yapması durumu karşımıza çıkıyor. Herkes daha güçlü, daha yoğun ve daha estetik bir dilde hizmet üzerinde duruyor ama koronavirüsü konusu gündemde bizleri etkilemeye devam ediyor.  

Koronavirüs nedeniyle başlatılan kampanyanın ismi de #WashYourCyberHands etiketi ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu yüzden de siber güvenlik hakkında farkındalık yaratılmaya devam ediliyor. Yeni normallere uygun bir şekilde yeni çözümler geliştiren İnterpol, bu duruma dair nasıl bir çözüm üretecek tam olarak bilmiyoruz. Koronavirüsü konusunda bütün dünyadaki kuruluşların ve çalışanların farklı bir şekilde yeni bir çalışma yapısına ulaşması, uzaktan çalışma durumlarını da etkiliyor diyebiliriz. Buna karşılık vermek adına da küresel güvenlik kurumlarının yaklaşımları ön plana çıkıyor diyebiliriz.

Kampanya ortaklarından pek çok konuda destek gelmeye devam etti. Trend Micro isimli şirket, bu konuda yaptığı destekte işletmelerin ve özellikle evden home Office çalışanların güvende olmadığını öne sürdü. Bu yüzden de veri raporlarını bu konuda etiketlerle duyurmaya devam etti. #WashYourCyberHands etiketi ile yaşanan bu sıkıntılar sosyal medya ile paylaşılarak insanlara duyurulmaya tüm hızıyla devam ediyor. Bu sayede ortalama sorunlar ve pek çok dolandırıcılık yöntemi üzerine de kafa yoruluyor olacak. Çevrimiçi dolandırıcılık, oltalama  taktiği ve pek çok farklı taktik ile bu dolandırıcılık sürekli yapılıyordu. Artık bu duruma dair müsait bir çözüm organize edileceği için de kişisel bir hizmet ön plana çıkarılacak gibi görünüyor. Peki ama durumlar nasıl ilerleyecek dersiniz?

İlişkili Yazılar