Kurumsal Şirketler İçin Türk Telekom Güvenli E Posta Hizmeti Geliyor!

Türk Telekom tarafından sunulan güvenli e posta hizmeti ile birlikte çok daha farklı bir çalışma mantığı karşımıza çıkıyor. Kurumsal hizmetler daha etkili ve daha yoğun bir seçenek ile birlikte şirketlerin güvenliği ve verilerin kontrolü de ön plana çıkarılıyor. Bu yüzden de etkili bir seçenekle detayları görebiliyorsunuz. Türk Telekom, sunduğu kurumsal e-posta hizmetiyle şirketlerin verilerini, Türk Telekom Veri Merkezi güvencesiyle yurt içinde tutacak.

Kurumsal e-posta hizmeti ile şirket verilerini, Türk Telekom Veri Merkezi güvencesiyle yurt içinde tutacak olan Türk Telekom, yaptığı açıklamada USOM (Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi) verilerine göre 2019’da hızlı bir artışla 136 bini geçen siber saldırıları, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle evden çalışmanın yoğunluk kazandığı son günlerde şirketlerin veri güvenliği ihtiyacını gündeme getirdi.

Türk Telekom Veri Merkezi güvencesiyle kullanıcıların verilerini yurt içinde saklayan e-posta hizmetinde, antivirüs ve antispam filtreleme özelliklerinin yanı sıra sunucular arasında gerçekleşen mail trafiği de şifreleniyor. Türkiye’nin yüksek güvenlik standartlarına sahip veri merkezinde depolanan e-postalar günlük olarak yedekleniyor.

İlişkili Yazılar