Facebook Slack Rakibine Konferans Özelliği Getiriyor

Facebook, herkes için değişken bir çalışma yaratıyor. Geçtiğimiz hafta içinde, 50 kişiye kadar görüntülü sohbet imkanı tanıyan Messenger Rooms’u tüm dünyadaki kullanıcıların hizmetine sunan Facebook, bugün de çalışanlar ve şirketler için geliştirdiği kurumsal sosyal ağ platformu Workplace için video konferans özelliğini duyurdu.

Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan karantina önlemleri, Zoom, Skype ve Microsoft Team gibi video konferans uygulamalarına olan ilgiyi muazzam bir şekilde artırdı.

Bugünlerde hem iş hem de sosyalleşmek için bu uygulamaları kullanıyoruz. Başka uygulamaların popüler özelliklerini kendi platformuna entegre etmekten büyük keyif alan Facebook, Messenger Rooms adındaki video konferans hizmetini geçtiğimiz hafta içinde kullanıma sunmuştu.

Ayrı bir uygulamaya sahip olmayan Rooms, şimdilik yalnızca Messenger platformu üzerinden kullanılabiliyor, ancak söz konusu hizmete yakın zamanda WhatsApp ve Instagram’dan da ulaşılabilecek. Video konferans özelliği ile ilgili atılımlarına devam eden sosyal medya devi, Workplace kullanıcılarını sevindirecek önemli bir adım daha attı.

İlişkili Yazılar