Tuzlu Su ve Çilek Deneyi Yalanmış! Kandırılmışız!

Viral olan her şey farklı sebepler ve sonuçlarla karşımıza çıkıyor. Bu durum da hepimizi etkileyen bir yapı sağlıyor. Tiktok üzerinde de bu durum gayet etkili bir yapıda duyurulsa da, viral olan her bilginin doğru olmadığını görmüş olduk. Twitter üzerinde de sıçrayan tuzlu su deneyinin yalan olduğunu görmüş olduk!

Her ne kadar besinlerdeki GDO oranları artsa da bazı canlılar, tıpkı bizler gibi meyvelere ihtiyaç duyuyorlar. Biz de tüketim yaparken söz konusu canlıların taleplerine saygı gösteriyor ve başka bir meyve seçerek tüketiyoruz. Ancak sosyal medyanın tuhaflığı bu konuda da insanları yanıltacak sonuçlar ortaya çıkarabiliyor.

Çilek Videosunun Sebebi Karantina!

TikTok kullanıcısı @sothisonetimei, bir kabın içine koyduğu tuzlu suya çilek atıp karıştırdıktan sonra meyvelerin içerisinden böcek çıkmış gibi kurguladığı videoyu paylaşmıştı. ABD’de #strawberrybugs akımını başlatan görüntüler Twitter’da #çilek etiketiyle Türkiye’deki kullanıcılar tarafından da paylaşıldı, yüzbinlerce kez izlendi. Elbette görüntülerin kurgu olduğu açıktı. Nitekim uluslararası viral gücüne kavuşan bu videonun üreticisinden bir açıklama geldi.

 

İlişkili Yazılar