Türk Şirket Peak 1.8 Milyar Dolara Zynga’ya Satıldı!

Son dönemlerde karşımıza çıkan pek çok oyun markası var. Peak da bu markalardan birisi. Hatta kendisinden çok şekilde bahsetmişti. Geçtiğimiz yıl 41 TV kanalında eş zamanlı reklam yayınlayarak akıllara kazınan yerli oyun şirketi Peak Games, Türkiye tarihinin en değerli girişimi oldu. ABD merkezli bir başka oyun devi Zynga tarafından 1,8 milyar dolara satın alındı. Anlaşmanın detaylarını açıklıyoruz.

toon blast

Global mobil oyun sektörüne damgasını vuran yerli girişimlere bir yenisi daha eklendi. Toon Blast ve Toy Blast gibi oyunlarıyla dünya çapında popüler olan, ABD televizyonlarında reklam veren ilk Türk şirketi Peak Games, artık ABD merkezli Zynga’ya ait. Hatırlarsanız, anlaşmanın ilk detaylarını geçtiğimiz hafta sizlere anlatmıştık. Artık resmi imzalar atıldığı için daha net konuşabiliriz.

zynga

2018’de İstanbul merkezli bir başka oyun şirketi Gram Games’i 250 milyon dolara satın alan Zynga, 2017’de Peak Games’in iki departmanını bünyesine katmıştı. Türkiye merkezli oyun girişimlerine yatırımını sürdüren Zynga, bu kez Peak Games’in tamamını bünyesine kattı.

İlişkili Yazılar