Epic Games Mobil Uygulaması Geliyor

Her hafta oyun hediyelerinde bulunan Epic Games oyun Platformu, bu sefer de çıkacak olan mobil uygulaması ile gündeme geliyor. Kısa bir süre içerisinde kullanıcıya sunulması planlanan Epic Games mobil uygulamasına dair ayrıntılar haberimizde.

Dünyaca ünlü oyun platformlarından birisi olan Epic Games sitesi her hafta oyun camiasının göz bebeği oyunları ücretsiz olarak kullanıcıya sunuyor. En büyük ilgiyi dünyaca ünlü GTA 5 oyunu ile üzerine toplayan site, bu sefer de İOS ve Android platformlarına yönelik mobil uygulama çıkaracaklarını duyurdu.

2018 yılında ünlü oyun platformuna rakip olarak kurulan Epic Games dijital oyun mağazası, hakkında çok önemli açıklamalarda bulunan Epic Games’in CEO’su Tim Sweeney, kısa bir süre içerisinde İOS ve Android cihazlara getirilmesi planlanan mobil uygulamayı resmen duyurdu. Mobil uygulamanın oluşturulmasının sebeplerinden birisi, daha geniş kitleye hitap etmesi açısından yardımda bulunacağı ön görülmektedir.

Epic Games Store Mobil Uygulaması Ne Zaman Gelecek?

Kapılarının tüm geliştiricilere açık olduğunu dile getiren Tim Sweeney, sektöre hizmet etmek ve bunun yanında oyun ekosistemini büyütmek için alternatif birçok yola başvurduklarını belirtti. Öte yandan mobil uygulamanın Android cihazlara getirme konusunda kararlı olan Epic Games CEO’su ilk kez açıklama yapmıyor.

2018 yılının Aralık ayında Game Informer ile gerçekleştirilen bir röportajda dile getirilen konu, oyun mağazasını mobil platformlar için yayınlanma planları ilk kez orada bahsedilmişti. 2019’da bu gerçekleşmedi, ancak Epic Games mobil uygulaması için doğru zaman 2020 yılı olabilir.

Epic Games Store her hafta ücretsiz oyunlar dağıtmaya devam ediyor. Geçen günlerde Grand Theft Auto 5 ile gündeme gelen platform daha sonrasında Civilization VI ile karşımıza çıkmıştı. Bu hafta ise Borderlands: The Handsome Collection oyununu ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. 4 Haziran saat 18.00’a kadar ücretsiz olarak kitaplığınıza ekleyebilir ve ömür boyu oyunu oynayabilirsiniz. Tüm bunların yanında çoğu oyunu DLC dosyalarıyla birlikte veren Epic Games Store, oyun dünyasına ismini duyurmuş durumda.

İlişkili Yazılar