Samsung, Uzun Zamandır Merak Edilen Telefonunu Tanıttı İşte Detaylar…

Güney Kore’nin dev teknoloji firmalarından birisi olan Samsung, giriş seviye akıllı telefonu olan Galaxy M01’i tanıttı. Samsung Galaxy M01, akıllı telefondan beklentisi çok olmayanlar ve uygun fiyatlı telefonlar arayanlar için bu telefonu çözüm niteliğinde tanıttı.

Dünya devi teknoloji firmalarından birisi olan Samsung, Hindistan’da düzenlediği bir etkinlikle beraber yeni giriş seviye akıllı telefonunu alıcıya sundu. Bunun yanında bu telefonun, telefondan çok beklentisi olmayan ve bütçe dostu telefon arayan tüketicilere hitap ettiğini de söylemekte fayda var.

Samsung’un giriş seviye yeni akıllı telefonu, düşük donanımlı olarak biliniyor olsa da, gerek ekran tasarımı gerekse ekran gövde oranı olarak yeterli bir hizmet sunuyor. Cihazın arka bölümünde çift kameraya sahip olması bu telefonun en büyük artılarından birisidir.

Galaxy M01, 5,71 inç HD+ Infinity-V ekrana sahip. Bunun yanında ekranın üst orta kısmında ise damla çentikli bir tasarım bulunuyor ve bu sayede ekrandan daha fazla verim alabilmenize olanak tanınıyor. Galaxy M01 kutusundan Android 10 işletim sistemi ile çıkıyor ve bunun yanında telefon, kullanıcılarını Samsung One UI 2.0 arayüzü ile karşılıyor.

Dev Firmanın en son tanıttığı telefon olan Galaxy M01, kullanıcısına 8 çekirdekli Snapdragon 439 işlemcisi ve 3 GB RAM’i ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Galaxy M01, 32 GB depolama alanı sunmakla beraber bunun yanında microSD yuvası ile 512 GB’a kadar depolama arttırma imkanı tanıyor.

Bakalım telefonun arka kısmında neler varmış. Galaxy M01’in arka kısmında f/2.2 diyafram açıklığına sahip 13 MP ana kamera ve bununla birlikte f/2.4 2MP ikincil bir lense sahip çift kamera bulunuyor. Ekranın üzerinde bulunan damla çentiğe monte edilmiş olarak gelen selfie kamerası, f/2.2 diyafram açıklığına sahip 5 MP kamera sunuyor. Güvenlik tercihi olarak kameranın içerisine monte edilen yüz tanıma kilidi ile de telefonun güvenliğinden ödün vermiyor. Son olarak Galaxy M01’de, USB Type-C bağlantı noktası üzerinden 15 W hızlı şarj destekli 4.000 mAh batarya yer almaktadır.

Samsung Galaxy M01’in Fiyatı Nedir?

 

Giriş seviye özellikler ile tanıtılan bu telefonun 120 Dolar ile satılacağı açıklandı. Samsung Galaxy M01, mavi, kırmızı, siyah olarak 3 farklı renk ile satışa sunulacak. Ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ise henüz açıklanmadı.

İlişkili Yazılar