Razer Markası, Yumuşak Dokunma Hissiyatına Sahip Oyuncu Klavyesini Duyurdu

Razer markası, 2017 yılında piyasa ile buluşturduğu Ornata’yı güncelledi. 2020 model Ornata, kauçuk malzeme ile dizayn edilen eski nesil klavyelerden farklı olarak medya kontrol tuşlarına da sahip. Bu sayede oyun oynarken müzik dinlemeyi de seven oyuncular, medyayı daha rahat bir şekilde kontrol edebilecekler.

Oyuncu ekipmanı sektörünün en popüler isimlerinden birisi olan Razer markası, 2017 yılında Ornata olarak isimlendirdiği bir klavye modeli ile karşımıza çıkıyordu. Bu klavye modeli oyuncular tarafından büyük ilgi görmüştü. Öte yandan bu denli ilgi konusu olan Ornata modeli klavye şimdi ise güncellendi ve daha gelişmiş özellikler ile yeniden piyasaya sürüldü. Ornata’nın, bugüne dek alıştığımız oyuncu klavyelerinin yanı sıra daha farklı bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu oyuncu klavyesinde plastik parçalar değil, yumuşak membran ve kauçuk malzemeler kullanılmaktadır. Bu durum hem oyunda hem de yazım sırasında klavyeyi çok daha konforlu bir hale getiriyor. Böylelikle yazım sırasında ve oyun sırasında parmak yorgunluğunuzu en aza indirebiliyorsunuz.

2020 model Razer Ornata da orijinaliyle aynı tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yani oyun severler, bu klavyede de yumuşak bir dokunma deneyimi yaşayabilecekler. Lakin Razer firmasının mühendisleri, yeni klavye modellerinde sayısal tuş takımının bulunduğu bölgenin üst tarafına medya kontrol bölümü eklediler. Böylelikle oyun sırasında oynatılan medyayı rahatlıkla kontrol edebilmenize olanak tanınmış oluyor.

Tüm bunların yanında Razer’ın en son model oyuncu klavyesinin etkileyici özelliklerinden bir tanesi de Razer Chroma olarak adlandırılan RGB teknolojisini barındırmasıdır. Razer Synapse 3 ile kontrol edilebilen aydınlatma, istenildiği şekilde kontrol edilebiliyor veya Razer Synapse 3’ün denetimine bırakabiliyor.

Razer’ın 2020 model Ornata’sında ki önemli özelliklerinden bir tanesi ise farklı kablo pozisyonlarına sahip olması. Oyun severler, klavyenin bu özelliği sayesinde kabloyu ihtiyaçları doğrultusunda gizleyebiliyor ve tüm bunların yanında klavyeye sahip olursanız oldukça yumuşak bir bilek dayama eklentisine, 1 Ms gibi çok kısa gecikme süresine, makro ve profil oluşturma gibi birçok imkandan da yararlanabileceğinizi belirtmekte fayda var.

2020 Razer Ornata’nın Fiyatı Ne Kadar?

 

Razer firması tarafından Klavyein fiyatına yönelik açıklamada ise, 2020 model Ornata’yı resmi internet sitesinden satın almanız takdirinde 99,99 dolar yani vergiler hariç 680 TL ödemeniz gerekmektedir.

İlişkili Yazılar