Oppo, Enco W51 Kablosuz Kulaklığını ve Smart Band Akıllı Bilekliğini Tanıttı

Çin’in dev teknoloji firmalarından birisi olan Oppo, bugün yepyeni iki ürününü tanıttı. Oppo’nun gürültü engelleme teknolojisine sahip kablosuz kulaklığı Enco W51’in yanında yeni bir akıllı bilekliği olan Oppo Smart Band de tanıtıldı.

Türkiye pazarında da önemli bir yere sahip olan Oppo markası, geçtiğimiz haftalarda Enco W51 kablosuz kulaklığı ve yeni akıllı bilekliği Oppo Smart Band üzerine tanıtım görselleri paylaşmıştı. Tanıtım görsellerinden sonra Oppo, bugün de Enco W51 ve Oppo Smart Band’ını resmi olarak tanıttı. Tasarım konusunda üst seviye kullanım deneyimi sunmasının yanında oldukça uygun fiyatıyla da Oppo’nun yeni kablosuz kulaklığı ve akıllı bilekliğine gelin birde yakından göz atalım.

Oppo’nun Bugün Tanıttığı Yeni Kablosuz Kulaklığın Özellikleri Nelerdir?

Oppo’nun bugün tanıttığı yeni kablosuz kulaklığı Oppo Enco W51’in en göze çarpan özelliklerinden birisi, gürültü engelleme özellikleri diyebiliriz. Enco W51’in 35db’ye kadar gürültü engelleme özelliğini sağlamak için iki mikrofonlu bir sistem kullanıldığını dile getiren üreticilerin, telefon görüşmeleri sırasında gürültü engelleme özelliği sayesinde her iki kulaklıkta da üçer adet mikrofon barındırdığını söylediler. Bu sebeple kulaklıklar da toplamda 6 adet mikrofon bulunuyor.

Oppo, çift Bluetooth iletişim sistemine sahip Oppo Reno 4 gibi bir telefonda Enco W51’lerin kullanılmasının düşük gecikme modunu devreye sokacağını dile getirdi. Yapılan açıklamaya göre düşük gecikme modu, gecikmenin en iyi durumda 47ms’ye, en kötü durumda ise 94ms’ye kadar düşeceğini dile getirdiler.

Enco W51, bunların yanında IP 54 sertifikasına da sahip olduğunu belirtelim. IP54 sertifikası sayesinde, Enco W51’in yağmur ve tere karşı dirençli bir yapıya sahip olduğunu gösteriyor. Bluetooth 5 desteğini barındıran kulaklığın 10 metre alana kadar sabit bağlantı hizmeti de sağladığını söyleyebiliriz.

Enco W51’in kutusu, kablolu ve kablosuz şarj özelliğini de desteklemektedir. Oppo, kulaklığı 9 saat kullanmak için sadece 15 dakika şarj etmenizin yeterli olacağını da açıkladı. Kulaklığı tamamen şarj etmek ise toplamda 80 dakika sürüyor olmasını da açıklayan Oppo, tamamen şarj edildiği durumda Enco W51, 24 saate kadar kesintisiz kullanılabildiğini de dile getirdi.

Oppo Smart Band’in Özellikleri Nelerdir?

Oppo, kablosuz kulaklığının yanında akıllı bilekliğini de tanıttı. Oppo Smart Band ismiyle bilinen akıllı bilekliğini iki farklı versiyonu bulunmaktadır. Plastik bir kordona sahip kutusundan çıkan versiyonun yanı sıra paslanmaz metal bir çerçeveli bir versiyon da bulunmaktadır.

Oppo Smart Band, 1.1 inç diyagonal, DCI-31 renk alanına sahip AMOLED bir ekrana sahip durumdadır. Smart Band tam olarak 50 metreye kadar suda rahatlıkla kullanım sağlayabilmektedir. Bu nedenle Oppo’nun yeni akıllı bilekliğinde yüzme modunun da dahil olduğu 11 farklı spor modu bulunmaktadır.

Smart Band akıllı bilekliğinin içerisinde spor modlarının yanında sürekli çalışan kalp atış sensörünün de bulunduğunu söyleyebiliriz. Kalp atış hızı ve SpO2 takibi de yapabilen bu akıllı bileklik, Smart Band, 8 saniyede bir SpO2 ölçümü de yapabilmektedir. Akıllı bilekliğin bu özellikleri sayesinde kullanıcılar, kandaki düşük oksijen ve anormal kan basıncı, atışı hakkında bildirim alabilecekler. Bunların yanında Smart Band, uyku sorunları üzerine de kullanıcılara bildirimler gönderebiliyor.

Telefondan gelen bildirimlerinde akıllı bileklik üzerinden gösterilebildiği Oppo Smart Band, müzik kontrolü ve alarm kontrolü, özelliklerinin yanı sıra NFS mobil ödemelerinde de sizlere kolaylık sunabiliyor. Smart Band, bu bütün bu özelliklerinin yanında sizlere tek bir şarj ile 14 gün kullanım sunabilmektedir. Şarj süresinin de 1.5 saat kadar kısa bir sürede tamamlanması Oppo’nun bizleri şaşırmadığının bir göstergesi diyebiliriz.

Oppo Enco W51 ve Oppo Smart Band’in Fiyatları Nelerdir?

Birçok renk seçeneğinin bulunduğu Enco W 51 sizlere; Kadife beyazı, gök mavisi, tüy siyahı renk seçenekleriyle sadece 70 Dolar (475 lira) fiyatla bu kablosuz kulaklığa sahip olabilirsiniz.

Kadife beyazı, tüy siyahı ve gök mavisi renk seçeneklerine sahip olan Oppo Smart Band’ın plastik kordonlu versiyonunun fiyatı 28 dolar (190 lira), siyah ve altın sarısı renk seçeneklerine sahip olan metal çerçeveli versiyonun fiyatı ise 35 dolar (253 lira) ile ön siparişe sunulmuştur.

İlişkili Yazılar