Gelecek Yıl Tanıtılması Planlanan OnePlus 9 Pro İçin Konsept Tasarımı Paylaşıldı

Çin merkezli dev akıllı telefon üreticisi olan OnePlus, son olarak yeni amiral gemisi modelleri ile OnePlus 8 ve 8 Pro’yu tanıtmıştı. Şirketin ikinci yarısına OnePlus8T modellerini tanıtması bekleniyor olsa da önümüzdeki yıl için OnePlus 9 Pro için çalışmalara başlanıldığına dair söylentiler var. OnePlus 9 Pro’nun bazı teknik özelliklerini tahmin ederek telefonun tasarımını gösteren bir konsept paylaşıldı.

Dünyadaki tüm büyük akıllı telefon üreticilerinin selfie kameralarının altında taşımak adına çalışma gerçekleştirdiği bilinen bir gerçek demek yanlış olmaz. Ben Geskin’e göre OnePlus, gelecek yılki amiral gemisi telefonlarında bunu gerçekleştirmeyi düşünüyor.

OnePlus 9 Pro Tam 6 Kameraya Sahip Olacak

Ben Geskin’in tasarımına bakıldığı zaman cihazın ön kamerasının ekran altına gizlenir biçimde konumlandırılması, tam ekran tasarımını bizlere sunuyor. Geskin, bunun yanı sıra OnePlus 9 Pro’nun tam 6,7 inç QHD ekrana sahip olacağı ve bunun yanında 120 Hz yenileme hızı sunacağını hedefliyor. Ayrıca telefonun Qualcomm’un önümüzdeki yıl tanıtılması planlanan Snapdragon 875 işlemcisine sahip olacağı planlanmakta.

 

Telefonun arka kısmına baktığımız zaman, yuvarlak bir modül içine konumlandırılmış beşli kamera kurulumu yer almakta, lakin Geskin, kameraların dikey olarak yerleştirdiği diğer tasarımını da teknoloji severlere paylaştı. Ana kameranın 64 MP ultra geniş açı sensöre, 16 MP telefoto lensine ve 3D ToF sensörüne sahip 16 MP selfie kamerasına sahip olacağı planlanmaktadır.

Tüm bunların yanında üreticiler, bu telefonda 60 W kablosuz şarj destekli 5000 mAh dev bir bataryayla piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ben Geskin, son olarak OnePlus 9 Pro’nun 12 Ram ve dev bir depolama imkanı sunuyor. 512 GB dahili depolama alanı olacağı tahmin edilmekte. Tüm bu planların gerçekleşirse OnePlus’ın yeni amiral gemisi telefonu, düşük güç tüketimi ve bununla birlikte ultra hızlı performansa odaklanabilecek özelliklere sahip olabilir. Şimdilik aktarılan bilgiler bu kadar. Gelecek günlerde OnePlus 9 Pro üzerine detaylı bilgiler geleceğini tahmin ediyoruz.

 

 

İlişkili Yazılar