Herkesin Beklediği Dizüstü Bilgisayar Tanıtıldı

Herkesin beklediği Lenovo IdeaPad Slim 3 tanıtıldı. İnce ve hafif tasarımıyla birçok kişinin ilgisini çeken IdeaPad Slim 3 tanıtıldı. Giriş seviye bir dizüstü modeli olan IdeaPad Slim 3, 10. Nesil Intel işlemcilerden güç almakta ve bunun yanında uzun bir pil ömrü sunuyor. Xiaomi, fiyat performans segmentli bilgisayarlarını tanıtmadan bir gün önce Lenovo, IdeaPad Slim 3’ü Hindistan’da tanıttı. Hafif ve bir o kadar ince tasarımıyla dikkatleri üzerine toplayan IdeaPad Slim 3 modeli, gücünü 10. Nesil Intel Core işlemcilerden alıyor ve bunun yanında 8,5 saate kadar pil ömrü de vadeden bu bilgisayar birçok işinizi karşılayacak cinsten.

IdeaPad Slim 3 Lenovo’nun yeni nesil giriş seviyesi bu bilgisayarı, metalik kaplamaya sahip polikarbonat yapısı ile yalnızca 1,85 kg ağırlığında, Önde oldukça kalın çerçevelere sahip 15,6 inç Full HD ekran yer almakta. Ekran, 200 nit parlaklığın yanında % 45 NTSC sunmaktadır. Ayrıca dizüstü bilgisayarın 14 inçlik bir versiyonu da bulunuyor.

Lenovo IdeaPad Slim 3, 10. Nesil Intel İşlemci İle Geliyor.

Lenovo IdeaPad Slim 3, 10. Nesil Intel Core işlemcisi ile birlikte kullanıcısına 12 GB’a kadar DDR4 RAM, 256 GB’a kadar SSD ve 1 TB HDD depolama seçenekleri sunuyor. Şirket tüm bunların yanı sıra seriye AMD işlemcili modeller de ekleyeceğini dile getirdiler. Bilgisayarlarda gizliliğe önem verenler için kaydırılabilir kapaklı bir Web kamerası bulunuyor. Ayrıca bunun yanında güç düğmesi üzerinde bir adet parmak izi okuyucusu bulunmaktadır.

IdeaPad slim 3 tüm bunların yanında ses desteğinide profesyonelce yapıyor. İçerisinde Dolby Audio destekli 2 adet 1,5 W hoparlör içermektedir. Bilgisayarda 2 adet USB 3.1, 1 adet USB 2.0, SD kart okuyucu, 3.5 mm ses jakı ve bunun yanında 1 adet HDMI girişi bulunuyor. Bilgisayar kullanıcısına Bluetooth 5.0 bağlantı desteği ile geliyor. IdeaPad Slim 3’ün 8,5 saate kadar pil ömrü sunacağını da iddia ediyor.

Lenovo IdeaPad Slim 3’ün Fiyatı Ne Kadar?

 

IdeaPad Slim 3’ün Fiyatı 343 dolardan başlamaktadır. En üst düzeydeki model için ortalama olarak 660 dolara sahip olabilirsiniz. IdeaPad Slim 3, Platinum Grey, Cherry Red, Abyss Blue olmak üzere üç renk seçeneği ile oldukça geniş bir tercih alanı sunuyor. Lenovo, ayrıca gelecek haftalarda Slim 5 ve Slim 7 modellerini de oyun dizüstü model ile piyasaya sürüyor.

Lenovo İdeaPad Slim 3’ün Teknik Özellikleri Nelerdir?

  • Ekran: 15,6 inç Full HD panel, 200 nit parlaklık ve bununla birlikte %45 NTSC
  • İşlemci: 10. Nesil Intel Core
  • RAM: 12 GB’a kadar
  • Depolama: 256 GB SSD ve 1 TB HDD
  • Ağırlık: 1,85 kg

Lenovo’nun son tanıttığı giriş seviyesi bu dizüstü bilgisayarı oldukça fazla sevilen önceki modelleri ile kullanıcının dikkatini üzerine toplayacak cinsten. Gerek fiyatı gerekse performansı ile günlük işlerinizi rahat bir şekilde giderebilir. Üstün ses modülü ile filmleri ve müzikleri canlı olarak dinleyebilir izleyebilirsiniz.

İlişkili Yazılar