Deathloop, PS5 ile 4K Çözünürlük ve 60 FPS Desteği Vereceğini Bildirdi

Günümüzde bilgisayar oyunu kültürünün bu denli büyümesinden dolayı birçok oyun türü de tanıtılmaktadır. Geliştirilen birçok oyun tek oyunculu oynanırken bunların birçoğu da online olarak oynanabilmektedir. Bunlardan biri de Deathloop diyebiliriz. İsmini duyurduğu günden bu yana sürekli olarak oyuncuları heyecanlandıran bu oyun hakkında 4K çözünürlük ve 60 FPS desteği vereceği iddiaları birçok oyuncuda merak konusu oldu. Dün tanıtılan PS5 oyun konsolu ile yanlışlıkla adından söz edilen bu oyun hakkında detaylar nedir?

Arkane Studios tarafından piyasaya sürülen Deathloop, yakın zamanda hem yeni çıkan konsol PS5 için hem de PC platformları için tanıtılacak. Oyunun kullanıcılara 4K çözünürlükte 60 FPS ile verilmesi bekleniyor.

Dishonored’ın yaratıcılarından birisi olan Arkane Studios tarafından geliştirilerek piyasaya sürülen Deathloop’a yönelik oynanış videosu PS5 tanıtımında ortaya çıktı. Sony tarafından geliştirilen PS5 için hazırlanan oyunun ne zaman yayınlanacağı ise bir merak konusu oldu. PlayStation’un hakkında paylaşımların yapıldığı blog sayfasında paylaşılan bilgilerde, oyunun yayınlanma tarihi henüz belli değil. Öte yandan PS5 kullanıcılarının, oyunu konsol üzerinden 60 FPS ve bununla birlikte 4K bir şekilde oynanabildiğini belirtmekte fayda var.

ABD merkezli oyun firmalarından birisi olan Bethesda tarafından ortaya atılan iddiaya göre; Deathloop’un PS5 tanıtım tarihi, oyunun Windows’a verileceği tarihle aynı olabilir. Şirket, tüm bunlara ek olarak oyunun, PS5’in içerisinde barındırdığı özellikler sayesinde oyundan alacağınız keyfi daha üst seviyelerde hissedeceğinizden de emin.

Oyunun Baş Karakterlerinden, Julianna’nın Rolu Ne Olacak?

Oyunnun baş karakterlerinden birisi olan Julianna, Colt’u alt etmek amacıyla bir başka oyuncu tarafından kontrol edilebilir olacak. Şayet Colt karakteriyle oynamak sizlere sıkıcı geliyor ise Julianna’yı seçebilir ve başka bir karaktere saldırabilirsiniz. Neyse ki, bu çoklu oyuncu özelliğini kullanmak veya kullanmamak size kalmış. Eğer özelliği kullanmak istemezseniz oyun içi yapay zeka Julianna’yı kontrol ediyor.

Oyun direktörü Dina Bakaba’nın söylediğine göre bu çok yöntem oyuncuların oyun hikayesine daha rahat odaklanması için seçilmiş. Böylelikle, siz Colt ile oyununuza devam ediyorken, yapay zeka Julianna karakteri ile sizlere eşlik edebilmektedir. Julianna karakterinin sahip olduğu kaos yaratma özelliği sayesinde, sizleri oyuna hayran bırakabilecek güçte. Deathloop’un bu yaz içerisinde PS5 ve Windows platformları için tanıtılacağı tahmin ediliyor.

 

İlişkili Yazılar