Xiaomi, Önümüzdeki Aylarda Yeni Oyuncu Monitörlerini Tanıtacak

The Times Hub sitesinin haberlerine göre Çin’in dev teknoloji firması Xiaomi, önümüzdeki aylarda yeni oyuncu monitörlerini tanıtmayı amaçlıyor. Şirketin yeni çıkaracağı monitörler hem Xiaomi hem de Redmi adı altında satışa sunulacak.

Günümüzde elektronik oyun sektörünün yaygınlaşması ile birçok ürün ve parça üretilmeye devam ediyor. Günümüzde bilgisayarlarımızda kullandığımız monitörler gün geçtikçe önemli bir ürün olarak hayatımızda yer edinmektedir. Monitörler, kullanım alanına göre özelleştirilmiş olarak karşımıza çıkıyorken, oyuncular için oldukça önemli faktörlerden birisi ekran tazeleme hızı diyebiliriz.

Oyuncular, ekran tazeleme hızının yüksek olmasına özen gösteriyorlar çünkü ekran tazeleme hızı ne kadar hızlı olursa oyunlarda o kadar avantaj sağlayabiliyorlar. İşte tam da bu konuda Xiaomi, henüz yeni katıldığı monitör sektörüne yeni monitörlerini tanıtmayı amaçlıyor. Şirketin yeni monitörleri, oyuncuları fazlasıyla tatmin edecek desek doğru olur.

Temmuz Ayında 165 Hz’lik Monitör Geliyor

 

The Times Hub’ın haberine göre Çin’in dev şirketi Xiaomi, Temmuz 2020’de 165 Hz tazeleme hızına sahip 27 inçlik monitörünü tüketicisi ile buluşturmaya hazırlanıyor. Beklentilere göre Xiaomi’nin yeni monitörü, muhtemelen Full HD çözünürlüğe sahip olarak karşımıza çıkacak.

27 inçlik dev bir ekran panel ile karşımıza çıkacak bu monitörün yanı sıra 24,5 inçlik diğer bir monitörü de Eylül ayında tanıtmayı amaçlayan şirket, bununla da yetinmeyerek Kasım ayında 4K çözünürlüğe sahip diğer bir monitörünü de tanıtacak. Kasım ayında tanıtılması planlanan en gelişmiş monitörün ekran boyutu ise 29,5 inç olarak belirlenmiş durumda.

Xiaomi firması bunlarla beraber alt markası olan Redmi ile de monitör sektörüne atılmayı planlıyor. Yapılan haberlere göre Xiaomi, oyuncular ve genel kullanım amacına yönelik monitörler üretecek. Redmi markası, 27 inçlik monitörleri ile sunulmasını planladığı ve bu monitörler arasındaki en belirgin farkın tabiki de ekran tazeleme hızı olduğunu belirtiyor.

Xiaomi neredeyse teknolojik ürünlerin her çeşidine el uzatmış durumda. Xiaomi’nin her kategoriye yönelik ve uygun fiyatlı monitörleri üretmesi ve Redmi ile birlikte geliştirmeye gitmesi, oyuncuları fazlasıyla sevindiriyor. Lakin yine de şu an için bu monitörlerin hangi tarihte ve hangi fiyatla tanıtılacağına dair net bir bilgi bulunmuyor.

 

İlişkili Yazılar