Xiaomi, Redmi Serisine Bir Telefon Daha Ekliyor

Teknoloji markalarından birisi olan Xiaomi’nin yeni uygun fiyatlı telefonu olarak tanıtılması planlanan Redmi 9A, FCC’nin veri tabanında görüldü. Federal iletişim Kurulu listesinde görülen Redmi 9A’nın giriş seviyesi bir telefon olarak tanıtılacağını öğrendik. Tanıtılacak olan telefonun yanında birçok özellik de ortaya çıktı.

Xiaomi’nin giriş seviyesi telefon olarak tanıtacağı Redmi 9A modeli, birçok önemli ve kullanışlı özellik ile geliyor. Redmi 9A’nin ikili arka kameraya sahip olacağı biliniyor.

Çin’in ileri gelen teknoloji şirketlerinden birisi olan Xiaomi, geçtiğimiz sene Redmi 8’in daha uygun fiyatlı olacağı yönünde Redmi 8A’yı piyasaya sürmüştü. Aynı durumu bu yıl da devam ettirmeyi planlayan şirket, birbirinden farklı Redmi 9 bütçe dostu telefonlarını tanıtmayı hedefliyor. Redmi 9C ve 9A olarak adlandırılan bu telefonlardan biri, M2006C3LG model numarasıyla Federal İletişim Kurulu’nun veritabanında ortaya çıktı.

Redmi 9A olarak çıkacağı tahmin edilen telefon, Redmi 8A’nın devamı niteliğinde olacak. Xiaomi’nin giriş seviyesi telefonları ailesine bir yenisi daha katılacak. Federal İletişim Kurulu’nun listesinde cihazın donanım özelliklerine ait detaylı bir bilgi maalesef ki bulunmuyor lakin bu akıllı telefonun özellikleri daha önceki söylentilerle ortaya çıkmıştı. Dilerseniz gelin hep birlikte telefon hakkındaki diğer detaylara bir göz atalım.

Redmi 9A’nın Özellikleri Neler?

Federal İletişim Kurulu listelemesine göre 2,4 GHz WİFİ Ağ desteğine sahip olması planlanan telefon çift SIM’li bir telefon olacak olan Redmi 9A, kutusundan en son çıkan sürüm olan MIUI 12 ile birlikte çıkacak. Diğer söylentilerde ise bu akıllı telefonun 5.000 mAh kapasiteli bir batarya ile gelebileceğini iddia ediyorken, Federal İletişim Kurulu listelemesinde telefonun 18 W Hızlı Şarj Desteği ile 4.900 mAh’lik bir batarya ile geleceğini gösteriyor.

Redmi 9A hakkında bilinen diğer bilgiler arasında telefonun 4G LTE ağlarını destekleyeceği yönünde. Tüm bunlara ek olarak akıllı telefonun Federal İletişim Kurulu sertifikası listesinde yer alan arka kısmın şematik çizimi cihazında arkasında 2 kamera ile geleceğini gösteriyor. Bu çizimler ayrıca telefonun 164 x 77,07 mm ölçülerine sahip olacağını bizlere gösteriyor.

Xiaomi şirketinin giriş seviyesi telefonu olan Redmi 9A’nın ne zaman tanıtılacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor. Buna ek olarak telefonun FCC sertifika veritabanında tespit edildiğini göz önünde bulundurursak tanıtımın yakın bir zaman diliminde gerçekleşebileceğini söylememiz mümkün.

 

İlişkili Yazılar