Huawei Mate 40, 108 MP’lik Kamera İle Gelebilir.

GSMArena sitesinin bir haberine göre Huawei’nin son çıkacak olan telefonu Mate 40 modeli 108MP’lik gelişmiş sensörlere sahip kamerayla gelebilir. Sitenin yapmış olduğu habere göre kameranın bu denli güçlü olması görüntü kalitesini daha iyi hale getirebilmektedir.

Çin’in köklü teknoloji firmalarından birisi olan Huawei, her yıl Ekim ayında olduğu gibi bu yıl da Ekim ayında yeni Mate serisi akıllı telefonunu piyasaya sürecek. Huawei Mate 40 ismi ile çıkması planlanan bu yeni seri modeller, tahminlere göre Huawei’in kamera performansından elde ettiği başarıyı iki katına çıkaracak.

Son çıkan haberlerden yola çıkarak elde edilen bilgilere göre Huawei, yeni Mate 40 serisinde 108 MP kamera sunacak. Lakin Huawei’nin Mate 40 modelinde kullanıcısına sunacağı özellikler bunlarla sınırlı olmayacak.

GSMArena’nın Huawei hakkındaki iddialarına göre Huawei, gelişmiş 108 MP’lik yüksek görüntü kalitesine sahip bir kamera ile geleceğini belirtti. Huawei, kameranın yanı sıra, Mate 40 için 9P lense de yer verecek. Bu lens sayesinde Huawei Mate 40, normalden daha net bir fotoğraf ortaya çıkarabiliyor. Bununla birlikte renk anlamında daha doğru görüntüler de elde edecek.

Huawei Mate 40 Nasıl Olacak?

 

 

Huawei Mate 40 serisi hakkında yapılan bu haberin doğruluğu ise henüz kanıtlanmadı. Bu sebeple Huawei Mate 40’ın gerçekten de 108 MegaPixel kamera ve 9P lense de yer verip vermeyeceğini öğrenmemiz için biraz daha beklememiz gerekiyor. Lakin Huawei hakkında yapılan bu haber doğru sonuçlanırsa şirket kamera alanında bir kez daha telefon üreticileri arasında kendini kanıtlayabilecek.

Geçtiğimiz sene Huawei, oldukça yüksek özelliklere sahip bir kamera modülünü barındıran Mate 30 serisini kullanıcılara sunmuştu. Mate 30’un en pahalı modeli olan Mate 30 Pro, 40 MP kamera ile tanıtılmıştı.  Bunun yanında Mate 30 Pro, 40 MP’lik geniş açılı bir kamera ve 8 MP’lik telefoto lensine sahip 3D derinlik sensörüne sahip kamerasınıda beraberinde getiriyordu.

Lakin Huawei’in bu kameraları, Samsung’un yeni S20 serisinin Galaxy S20 Ultra modeli tarafından geri planda bırakılmıştı. Samsung, bu akıllı telefona 12 MP ultra geniş açılı kamera, 108 MP geniş açılı kamera ve 48 MP’lik telefoto sensörü koymuştu.

Huawei’in Mate 40 modelinin, akıllı telefon üreticileri arasında oldukça büyük bir rekabete neden olabileceğini belirtmekte fayda var. Tüm bunların yanında Mate 40’ın arka kısmında en az dört kamera ile sunulacağı hakkında iddialar da var.

İlişkili Yazılar