Xiaomi Poco F2 Pro Türkiye’ye Geliyor

Xiaomi ülkemizde model yelpazesini büyütmeye devam ediyor. Xiaomi Poco F2 Pro birçok ülkeden sonra Türkiye’ye geliyor.

Xiaomi akıllı telefon markası birçok akıllı telefon markasına karşı rakip olarak üretim yapmaya devam ediyor. Bunun yanında şirket birçok kitleye hitap etmesi amacıyla farklı modellerde telefon üretiyor. Çin merkezli bu telefon önümüzdeki 18 Haziran 2020 Poco F2 Pro’nun Türkiye etkinliğini gerçekleştireceğini dile getirdi. Xiaomi Poco F2 Pro model akıllı telefon Xiaomi markasının amiral gemisi modeli olduğunu belirtmekte fayda var.

Xiaomi Poco F2 Pro Türkiye Pazarına Gireceğini Duyurdu

Xiaomi Poco F2 Pro’nun Türkiye fiyatı ile ilgili bilgilere geçmeden önce sizlere telefonun özelliklerinden bahsedelim. Xiaomi’nin bu akıllı telefonu kullanıcısına Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 865 yonga setiyle geliyor.

Sistemini 6 GB RAM ile destekleyen telefonun depolama alanı ise 128 GB. Bunun yanı sıra kullanıcılar diğer bir seçenek olan 8 GB RAM ve 256 GB dahili hafıza modelini de seçebilir. 1080 x 2400 piksel çözünürlüğünde sahip bu telefonun ekran büyüklüğü ise 6,67 inç. Bunun yanında Super AMOLED ekranla sunulan bu telefonda uçtan uça çentiksiz ekran ile dizayn edilmiş. Telefonun ekran gövde oranına baktığımız zaman yüzde 82.2’lik orana sahip olduğunu biliyoruz. Bunun yanında telefonun ekranı Corning Gorilla Glass 5 teknolojisi ile korunmaktadır.

Batarya performansı olarak, 4700 mAh’lık ortalamanın üzerinde bir pil gücü sunan bu telefon, kamera performansı olarak 64 MP+5 MP+50 MP+13 MP 4 adet kamera barındırmaktadır. Ön kamera olarak ise kasa içerisine monte edilmiş tasarımla birlikte 20 MP’lik selfie kamerası mevcut.

Xiaomi Poco F2 Pro’nun yurtdışı fiyatı olarak 500 dolar bandında gezmektedir. Buna karşılık Xİaomi Poco F2 Pro’nun Türkiye fiyatı kaç lira olacak? Kısa süre önce tanıtılan Redmi 9’un fiyatı 3000 TL olarak belirlenmiş durumda. Yeni model amiral gemisi olmasından dolayı 9000 TL olarak fiyatını gösterebilir. Ülkemizde vergiler ve döviz kurundan dolayı fiyatlar yüksek mevlağlara dayanabilmektedir. Buna karşılık sizlere verdiğimiz fiyat tahmini olarak verilmiştir. Yine de gelecek günlerde telefonun fiyatının kaç lira olacağını he birlikte göreceğiz.

 

İlişkili Yazılar