Xiaomi Redmi 9A Geliyor

Xiaomi geçtiğimiz günlerde ülkemizde satışa sunduğu Redmi 9’un ardından bir başka modeli ile de gündeme geldi. Xiaomi, Redmi 9A’yı satışa sunacak.

Akıllı telefon pazarının büyük şirketlerinden birisi olan Xiaomi, uygun fiyatlı model yelpazesini gün geçtikçe genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi Redmi 9 ülkemizde de satışa sunulmuştu. Yurtdışı fiyatı 170 dolar civarında olan Redmi 9’un ülkemizde 3000TL’den daha üst fiyatlara satılması kullanıcıları zor durumda bırakıyordu. Buna yönelik Xiaomi markası alım gücü düşük olan ülkeler için de yardımcı olarak düşük özellikli Redmi modelinin geleceğini dile getirdi.

Düşük Fiyatlı Xiaomi Redmi 9A modelini Satışa Sunacak

Bu açıdan ele alındığında Xiaomi Redmi 9A’nın fiyatı büyük ihtimalle 100 Doların altında olabilir. Hatta ve hatta fiyatın 70-80 Dolar bandında olabilir.

Ancak burada önemli olan konu Xiaomi Redmi 9A modelinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği. Xiaomi şirketi Türkiye’de satışa sunarsa kaç TL’den satılacağı hakkında maalesef ki bir bilgi yok. Buna karşılık bir değerlendirme yaparsak, 70-80 dolar aralığında bir telefon için vergiler dahil telefonun fiyatının 1500-2000 TL arasında olması muhtemel.

İlişkili Yazılar