HTC Desire 20 Pro Tanıtıldı İşte Tüm Detaylar

HTC’nin merakla beklenen telefonlarından birisi olan HTC Desire 20 Pro tanıtıldı. Orta segment telefon olarak piyasaya sürülmesi planlanan telefon HTC Desire 20 Pro tanıtıldı. HTC Desire 20 Pro hakkında tüm detaylar ve özellikleri…

Uzunca bir süredir teknoloji firmaları arasında sessizliğini koruyan HTC, merakla beklenen yeni orta segment modelini satışa sundu. HTC’nin orta segment olarak nitelendirdiği ve piyasaya sunduğu bu telefon özellik konusunda bizlere neler sunuyor? HTC Desire 20 Pro bizlere tasarım ve teknik özellikler bakımından birçok şey sunuyor diyebiliriz.

Bilindiği gibi uzun süredir HTC’nin yeni modellerini satışa sunacağına dair bazı haberler alıyorduk. Nitekim bu modeller en sonunda satışa sunuldu.

Tayvanlı teknoloji devi HTC, büyük bir etkinlikle HTC Desire 20 Pro ve U20 5G modellerini tanıttı.

HTC Desire 20 Pro’nun Özellikleri Nelerdir?

HTC markasının orta segmen telefon olarak tanıttığı HTC Desire 20 Pro kullanıcısına Qualcomm tarafından geliştirilen SnapDragon 665 yonga setinden güç alan bir işletim sistemi sunuyor. Bunun yanında telefon 6 GB RAM ile desteklenen modelin Dahili depolama alanı ise 128 Gb olarak belirlemiş durumda.

1080 x 2340 piksel ekran çözünürlüğü ile IPS LCD ekran ile tanıtılan telefonda delikli ekran tasarımı kullanılmış diyebiliriz. lakin telefonun alt çerçevesinin biraz kalın durduğunu da söyleyebiliriz.

Telefonun arka kısmında dikey bir şekilde konumlandırılmış 4’lü kamerası da mevcut. Telefonun arka kameraları bizlere 48 MP’lik geniş açılı kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera, 2 MP makro ve bunun yanında 2 MP’lik derinlik sensörü olacak şekilde telefona eklenmiş. Bunun yanı sıra telefonun ön kamerasına baktığımız zaman 25 MP’lik selfie kamerası eklenmiş.

5000 mAh’lık günümüz telefonlarına göre üst seviyelerde olan pil bizleri gün içerisinde yarı yolda bırakmıyor. HTC Desire 20 Pro, 15W’lık hızlı şarj desteği teknolojisi ile normalden kat ve kat hızlı bir şarj olma kolaylığı sağlamaktadır.

Gelelim bu telefonun fiyatına. Telefonun fiyatı henüz belirtilmiş değil. Ancak HTC markası bu telefon hakkında bir başarı elde ederse fiyatını 200 Euro altında tutmayı hedefliyor.

 

İlişkili Yazılar