DİRT 5’in Çıkış Tarihi Belli Oldu

Codemasters, popüler ralli serisi oyunu olan DİRT’ün yeni oyunu DİRT 5’in PC ve konsollara geleceğini duyurdu. DİRT 5, oyunseverlere birçok özellik vadediyor. Etkinlikle dolu kapsamlı bir kariyer modu ve bunun yanında daha rekabetçi bir oyun deneyimi sunmayı hedefleyen DİRT 5 şimdiden oyuncuların kalbini kazandı diyebiliriz.

Codemasters’ın popüler Off-Road yarış oyunlarından birisi olan DİRT 5 birçok özellikle birlikte geliyor. Geliştirici yayınladığı yeni bir videoda DİRT 5’in kariyer moduna yakından bakış sunarak oyunseverleri toplam 130 etkinlikle karşılıyor. Bununla beraber 5 bölüm deneyimleyeceğini ortaya koyan oyun hakkındaki tüm detaylar.

DİRT 5’in kariyer modu, dokuz yarış türünü ve beraberinde Throwdown zorluklarını kapsayacak ve küresel bir yarış etkinliği olan DİRT series’e odağını toplayacak. Oyunun kariyer modunda, Troy baker ve Nolan North dahil olmak üzere yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosuna sahip olacağını da belirtelim.

DİRT 5 Oldukça Kapsamlı Bir Kariyer Modu ile Geliyor

DİRT 5 oyununun kariyer modu, beş bölüme ayrılmış durumda ve oyuncuların oynamak istediği birçok etkinliği de seçmelerine imkan veren birden fazla ayrıcalık sunacak. Oyunun kariyer modunda, oyuncu ne kadar başarılı olursa, Ana etkinliğin kilidini açmaya yönelik birçok Stamp kazanacaklar. Bunun yanında Kariyer Modu boyunca bir defalık ThrowDown zorlukları da olacak böylelikle oyuncular zorluk kilitlerini açtıkça dünya çapındaki bir rakibe karşı 1’e 1, olarak kıyasıya rekabet içinde yarışabilecek.

Dünya turu, oyuncuları ABD’den Çin’e kadar binlerce noktaya taşıyacak. Gerçek yetenekleri keşfetmek için sabırsızlanan markaların yanında performans ve itibar konularına göre de birçok oyun içi ödülde mevcut. DİRT 5’in Kariyer Modu ayrıca toplam 4 oyuncuya kadar yerel kooperatif oynanış biçimine de imkan tanıyor. Bu seçenek sayesinde oyuncular yapay zeka tarafından kontrol altında olan araçlarında yerini alabiliyor.

DİRT 5, PlayStation 4, PC, Xbox serisi platformlarına 9 Ekim’de çıkış yapmayı planlıyor.  Öte yandan oyunun kariyer moduna ait oyuncu kadrosu eşlik ettiği videoya buradan ulaşabilirsiniz.

İlişkili Yazılar