Instagram’a İki Katlı Hikayeler Özelliği Geliyor…

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram bu seferde karşımıza iki katlı hikayeler özelliği ile geliyor. Yıllardır birçok farklı güncellemeye giden Instagram, kullanıcılarına en güzel kullanımı sunmak adına çalışmalar ve testler yapıyor. Öte yandan her geçen gün artan kitlesi sayesinde birçok büyük firma ile anlaşmalar yaparak kullanıcılarına desteklerde de bulunuyor. Bu yazımızda sizlere Instagram’ın şu anda test aşamasında olan iki katlı hikayeler özelliğinden bahsedeceğiz.

Instagram’ın ana sayfasına daha fazla içerik sığdırması amacıyla iki katlı hikayeler özelliği, bir süredir birçok akıllı telefon cihazında kullanılmaya başladı bunun yanında bazı cihazlarda görülmeye başlayan bu özelliğin Instagram tarafından tamamen verilip verilmeyeceği net değil.

Instagram’ın ana sayfada daha fazla içerik sağlayabilmek ve anlık olarak daha fazla içeriğe ulaşabilmeyi mümkün kılmak amacıyla getirmek istediği bu özellik, Türkiye’de de test edilmeye başladığını görüyoruz. Şu anda hala test aşamasında olarak görünen bu özelliğin her kullanıcıya getirilmediğini de söyleyebiliriz. Bu özellik bazı kullanıcıların ana sayfalarında şu anda görülebilmektedir.

Geliştirilen bu özellik üzerine geçtiğimiz haftalarda bir açıklamada bulunan Instagram uygulaması ” Instagram deneyiminizi iyileştirmek için her zaman yeni yollar test ediyoruz.” Sözlerine yer vermişti. Özelliğin tüm kullanıcılara sunulup sunulmayacağına dair kesin bir bilgi olmamakla beraber, ülkemizde birçok Instagram kullanıcısının bu özelliğe erişebildiğini gözlemleyebiliyoruz.

Instagram’ın Hikayeler Özelliği Nasıl Geldi?

Facebook’un kurucusu ve sahibi olan Mark Zuckerberg, bundan tam 4 yıl önce 2016 yılında Snapchat’ın hikayeler özelliğini örnek alarak Instagram uygulamasına ekledi. Bir nevi “fikir hırsızlığı” olarak görülen bu eylem, buna rağmen Instagram’ın kullanım sürelerinde inanılmaz bir artışa sebebiyet verdi. Günümüzde Snapchat uygulaması büyük bir kitle kaybı yaşıyor olsa da Instagram uygulaması kitlesinde artışa giderek dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından birisi oldu.

Instagram her ne kadar hikayeler özelliğini Snapchat uygulamasından örnek alınmış olsa da her geçen süre boyunca çeşitli güncellemeleri ile kendini geliştirmeye devam ediyor.

 

 

İlişkili Yazılar