Asus’un Performans Canavarı Akıllı Telefonu ROG Phone 3’ün Çıkış Tarihi Açıklandı

Mobil oyun bağımlılarının büyük bir merakla beklediği oyuncu telefonu ASUS ROG Phone 3’ün çıkış tarihi duyuruldu. ASUS şirketinin resmi Weibo hesabı aracılığıyla yapılan bir paylaşımda Tencent Games ortaklığında geliştirilen oyun canavarı telefonu, temmuz ayında resmen tanıtılacak.

Tayvan merkezli teknoloji devlerinden birisi olan ASUS, akıllı telefon pazarında iddialı bir isim olmasa da oyuncu üzerinde geliştirdikleri telefonları söz konusu olduğunda ROG markası ile oldukça iddialı işler ortaya koyduğu söylenebilir. Şirket, geçtiğimiz yıllarda tanıttığı ROG serisinin bir alt modelleri ROG Phone 2 ve ROG Phone 3 büyük ilgi görmüştü. Seriye ROG Phone 3 ile devam eden şirket, tekrardan oyuncuları heyecanlandırmayı başardı.

ASUS ROG Phone 3 üzerinde birçok önemli detay öğrenilmiş durumda. Bu akıllı telefonun tasarımı ve performansında yer alacak bazı donanım özelliklerine ait birçok bilgiye kısmen de olsa sahibiz. Şimdi ise ASUS Şirketi, yapmış olduğu açıklamayla ROG Phone 3’ü ne zaman duyuracağını akıllı telefon pazarına ilan etti.

Dünyanın en büyük video oyun şirketlerinden birisi olarak bilinen Tencent Games şirketi ortaklığı ile geliştirilen ROG Phone 3, ASUS şirketinin açıklamalarına göre 2020 temmuz ayında duyurulacak. Net bir tarih vermeksizin genel olarak bir tarih veren şirket, Webio üzerinden yaptığı paylaşımda telefonun duyurulma tarihinin temmuz ayı olarak vurgulamış.

ASUS ROG Phone 3 Nasıl Olacak?

Tencent Games oyun şirketi ortaklığı ile geliştirilen bu telefonun telefon sektöründe isminden çok fazla söz ettireceğini tahmin edebiliyoruz. Çünkü ikili, yapmış oldukları iş birliği kapsamında akıllı telefonların performansını ve oyunlar üzerindeki optimizasyonunu ciddi anlamda arttırıyor. Bununla birlikte ASUS ROG Phone telefon modellerinin rakiplerinden birkaç adım daha öne çıkmasını sağlıyor. Beklentiler, Tencent Games adı altındaki mobil oyunların ASUS ROG Phone 3’te daha iyi çalışacağı yönünde diyebiliriz.

ASUS markasının geçen yıl, ROG Phone 22’nin “Tencent Edition” adlı bir sürümünü piyasaya sunmuştu. Tüm bunların yanında bu özel sürüm, normal ROG Phone 2’den normalden daha az bir fiyata sunulmuştu. Bu iki dev şirketin bu yıl, geçen yılda ki gibi bir çalışma yapacağı ve iki ROG Phone 3 ile ilgili birçok farklılıkla karşımıza çıkacağı bilinmekte. ASUS firmasının tanıtılması planlanan oyuncu akıllı telefonu ile ilgili tanıtım Temmuz ayı içerisinde öğrenilmiş olacak.

İlişkili Yazılar