Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Instagram Hesabı 10 Milyon Takipçiyi Aştı

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı olan Fahrettin Koca’nın Instagram hesabı bugün neticesiyle tam 10 Milyon takipçiyi aştı. Koronavirüs salgını sürecinde önemli istatistikler paylaşmaya devam eden Koca, Instagram üzerinden en çok takipçiye sahip olan bakan Fahrettin Koca oldu.

Son zamanlarda dünya genelinde hızla artış gösteren ve etkisini arttırmakta olan koronavirüs sürecinde birçok Instagram kullanıcısı gelişmeleri sosyal platformlar üzerinden takip ediyor ve süreç hakkında bilgi aktarımı yapan kişiler ve kurum sayfalarında da takipçi sayılarında yükselişe geçti diyebiliriz. Bu konuda Ülkemiz için en büyük ve en güvenilir bilgi kaynağından birisi olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Instagram hesabı Türkiye’de ciddi bir yükselişle bir kilometre taşını aşmış oldu.

Türkiye’nin koronavirüs sonuçlarıyla ilgili açıklamalar ve analizlerin yanında vatandaşlara önlemler ve uyarılar hakkında bilgiler veren Fahrettin Koca’nın hesabı, 10 Milyon takipçiye ulaştı. Sağlık Bakanı Koca’nın Instagram hesabına göz attığımızda günlük vaka sayısı ve ölüm sayısına kadar Koronavirüs ile ilgili tüm bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Öte yandan Koca’nın Twitter hesabı üzerinden yapılan uyarılar, önlemler ve daha birçok şey hakkında tüm açıklamalara ulaşabilme imkanınız var.

Virüsün salgın haline gelmesi ile birlikte başlayan önlemler ve birçok kişinin gelişmelerden haberdar olmak için birçok sosyal medya aracında araştırmalar yaptığını görebiliyoruz. İnternette birçok yalan haber olmasına karşın birçok doğru haber yapan kişiler ve kurumlarda mevcut. İnsanların salgın hakkında doğru haberlere ulaşması için büyük kolaylık yapan Sağlık Bakanı Koca, birçok vatandaşın göz bebeği haline geldi.

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin King’s College London tarafından yapılan analizler ile insanların yanlış haberlerle karşılaşma olasılığının üst seviyelere çıktığı kanısına varıldı. Özellikle sosyal medya üzerinde yanlış bilgilerin boy gösterdiği bugünlerde, COVID-19 ile mücadele de uzman kişilerin tercih edilmesi en güvenilir kaynak olduğunu da gösteriyor.

Konu Türkiye olduğunda akla gelen ilk isimlerden birisi olan Fahrettin Koca ve Sosyla medya hesapları büyük ilgi gördü. Şu anda tam olarak 1.989 adet gönderiye sahip olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Instagram hesabında ise 10 Milyon takipçi mevcut.

İlişkili Yazılar