Samsung Çıkarılabilir Bataryayı Geri Getiriyor

Güney Kore’nin teknoloji devi markalarından birisi olan Samsung’un çıkarılabilir batarya konusunda yenilikler getiriyor. Samsung’un, çıkarılabilir batarya özelenen bir tasarım özelliğini sunduğu bütçe dostu yeni akıllı telefonu, Bluetooth SIG sertifika belgesi göründü. Belgede, şimdiye kadar SM-A013F model numarasına sahip olarak bilinen cihazın, Galaxy A01 Core şeklinde isimlendirildiği görülmektedir.

Dünyanın en popüler akıllı telefon markalarından birisi olan dev şirket Samsung, yeni bütçe dostu akıllı telefon modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Çıkarılabilen batarya özelliği ile gelebileceği bilinen cihaz, sızdırılan Bluetooth SIG sertifikası ile resmiyet kazandı.

Bunların yanında söz konusu sertifika telefon hakkında ilginç bir ayrıntı da ortaya atıldı. Samsung markasının bütçe dostu akıllı telefonu belgenin sızdırıldığı tarihe kadar SM-A013F model numarası ile bilinmekteydi. Bu durum birçok kullanıcının, telefonun “Galaxy A01e” adı ile telefon pazarına sürüleceğinin düşüncesine sebep oldu.

Bugün paylaşılan sertifikaya göre model numarası SM-A013F olarak bilinen cihaz, Galaxy A01 Core adı ile satışa sunulacak. Samsung şirketinin Core kategorisi adı altında olan son modeli Galaxy J2 Core 2020 modeli nisan ayında Hindistan’da satışa sunulmaya başlamıştı.

Buletooth SIG sertifikasına göre çift SIM özelliğine sahip olacak Samsung Galaxy A01 Core, 1 GB RAM oluşturulna MediaTek MT6739WW yonga seti ile donatılacak. Pek çok telefon kullanıcısını memnun edecek çıkarılabilme destekli pil 3000 mAh kapasite ile kullanıcısını karşılayacak. Yazılım konusunda Android Go Edition sürümünü çalıştırması planlanan cihaz, tanıtıldığı tarihten sonra ilk olarak Hindistan’da satışa sunulabilir.

Yeni Çıkacak Olan Bütçe Dostu Akıllı Telefon, Galaxy A01 ile Benzer bir Tasarıma Sahip Olabilir

Güney Kore’nin en bilinen teknoloji markalarından birisi olan Samsung’un yakın zaman sonra tanıtacağı yeni bütçe dostu akıllı telefonu Galaxy A01 Core hakkında çok fazla bir bilgi olmasa da bunun yanı sıra fiyatının ne kadar olacağına dair bir bilgi de şu anda bilinmiyor. Ancak telefonun fiyatının fazla olmayacağına emin olabiliriz.

İlişkili Yazılar