Microsoft, Windows 10X‘in Başlat Menüsü Tasarımını Paylaştı

Microsoft şirketi, resmi Facebook sayfasından yeni bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımında ise yeni bir Başlat Menüsü tasarımı sergileyen Microsoft, Windows 10X ile ilgili oldukça önemli bir detayı kullanıcısına gösterdi. Görünen o ki şirket, Windows 10X’te bir önceki işletim sistemine göre daha sade bir Başlat Menüsüne başvuruyor.

Dünyanın en çok bilinen ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un, uzun süredir Windows 10X olarak isimlendirdiği işletim sistemi üzerinde birçok çalışma yapıyordu. Üzerinde çalışılan bu yeni işletim sistemi hakkında detaylar şu an için bilinmese de şirket, aralıklı olarak yayınladığı bazı açıklamalar ve görsellerle Windows 10X ile ilgili ipuçları yakalamamızı bizden istiyor olabilir. Dünya devi Microsoft simdi ise Windows 10X’in iç tasarımı üzerine bir fikir sahibi olabileceğimiz yepyeni görüntüleri paylaştı.

Windows 10 X olarak tanıtılması planlanan bu yeni işletim sistemi çift veya katlanabilir ekranlı ürünler için tanıtılacağı bilinmektedir.

Microsoft, bu yeni işletim sistemi ile kullanıcıların her konuda beğenecekleri bir tasarım, arayüz, işlevsellik sunmaya çalışmaktadır. Windows işletim sisteminin en önemli parçası olan Başlat Menüsü’nün ne kadar sık kullanıldığını düşünürsek, Windows 10X’te çok daha işlevli Başlat Menüsü ile karşılaşacağız diyebiliriz.

Şirket, Facebook’ta ki resmi hesabından paylaştığı gönderide tanıtılacak olan işletim sisteminin Başlat Menüsü tasarımını kullanıcılara gösterdi. Öte yandan bu tasarıma yakından bakacak olursak, bu yeni işletim sisteminin Windows 10’un genel hatlarını kesinlikle koruduğunu görebiliyoruz. Lakin Microsoft şirketi, Windows 10X ile birlikte kullanıcılara daha sade görüntüye sahip ve daha işlevli Başlat Menüsü tasarlamış gibi görünüyor. Yeni gelecek olan işletim sisteminde birçok dosya ve birçok işlev daha derli toplu ve daha sade bir görünümle dizileceğini bizlere bildiriyor.

Şirketin paylaşmış olduğu Başlat Menüsü tasarımının Windows 10X’e bu durumuyla gelip gelmeyeceği henüz netleşmiş değil. Lakin paylaşılan bu görüntülerin Windows 10X veya Windows 10 işletim sistemine gelecek olan güncellemenin de bir göstergesi olabilir diyebiliriz.

İlişkili Yazılar