Resident Evil 4 Remake, Büyük Değişimlerle Geliyor

Dünyaca bilinen ve oldukça büyük sevene sahip olan Resident Evil serisinin son oyunu Resident Evil 4, yakında 4. Oyuna ait Remake ile karşımıza çıkacak. Son haberlere baktığımız zaman oyuna pek çok yenilik ve geliştirme oyuncuları bekliyor olacak.

Birçok korku oyunu arasında en fazla seveni olan oyun serilerinden birisi olan Resident Evil’ın 2005 yılında oyuncularla buluşturulan 4. Oyununun Remake versiyonunun geleceği duyuruldu. Öte yandan Remake versiyonu üzerine yapılan hazırlıkların başladığı geçen aylarda haberler ile duyulmuştu. Yıllar önce Resident Evil 2, Resident Evil 3 oyunları için de Remake oluşturan şirket, oyunu özleyen birçok oyuncuyu sevindirmeyi başarmış, satış rekorları kırmıştı. Serinin hayranları Resident Evil 4 Remake haberleri hakkında oldukça meraklandı olan biteni detaylı bir şekilde inceliyorlar.

Resident Evil Serisini oynayan pek çok oyuncu, oyundaki kontrol sistemi; hikayeyi ve oyun türünü desteklemede ne kadar başarılı sayılsa da pratik konsol sistemini desteklediklerini açıklıyorlardı. Bilinene göre Resident Evil 4 Remake’de bünyesindeki kontrol sistemini geride bırakarak daha kullanışlı ve daha modern bir oynanış kolaylığı sunacak. Bu söylentilerin yanı sıra oyunun hikayesinde de birçok geliştirmeye gidileceği, oyun içerisindeki karakterlerin hikayelerinin daha detaylı olarak dizayn edileceği düşünülmektedir.

Aslında bakarsak bu haber çok şaşırtıcı bir durum değil çünkü piyasaya sürülen pek çok oyunun Remake’i benzer değişiklikler gösterebiliyor. Tüm bunların yanı sıra oyunun hikayesinin genişletilmesi de bu değişikliklerden birisi diyebiliriz.

Serinin son oyunu, hayranlarını büyük ölçüde meraklandırmaya yetiyor. Resident Evil Village’da ki görüntüler, serinin görsel anlamda da kendini geliştirdiğini gözler önüne sermişti. Resident Evil 4 Remake’de görse olarak ne tür değişikliklere gidileceği ve gelecek olan yeniliklerin neler olacağına dair net bir bilgi yok ancak bilgilerin duyulması uzun sürmez gibi görünüyor.

Her anlamda bahsi geçen serinin son oyununun kontrol sistemindeki değişiklik ve hikaye geliştirmeleri noktasında oyun yayınlamaya hazır olana kadar pek çok değişime gidileceği mümkün. Lakin oyun hakkındaki gelen tüm bilgilerin doğruluğunu ölçmek için resmi duyurunun, resimlerin gelmesini beklemek gerekiyor. Oyunun yayınlanma tarihi hakkında da şu ana kadar net bir bilgilendirme yapılmadı fakat 2021’de oyunun hangi platformlara geleceği ve ne zaman sunulacağına dair detayların açıklanmasını heyecanla bekliyoruz.

İlişkili Yazılar