PS4’ün En Çok Satan Oyunu Bakın Hangisi Oldu…

PS4’ün bir üst modeli olan PS5’in çıkışı ile birlikte PS4 oyun konsolunda en çok satan konsol oyunu belli oldu.

Sony markası geçen günlerde PlayStation 5’in tanıtımını yapmasıyla son oyun konsolu olan PS4’ün artık sonuna gelindiğini belirtmişti.  Lakin hala milyonlarca kullanıcısı olan PS4 oyun konsolunun son oyunları, oyuncuları hala büyülüyor. Özellikle çıkan son oyunlardan birisi olan ve milyonlarca seveni olan The Last Of Us Part 2, oyun dünyasına yumruğunu vurmuştu diyebiliriz. The Last Of Us Part 2’nin çıkış yapmasından sonra en çok satan PS4 oyunu unvanını direkt olarak aldı.

 

Sony şirketinden yapılan açıklamalara göre The Last Of Us Part 2, sadece 3 günde 4 milyondan fazla satıldığını açıkladı. Bu devasa satış rekorunu Koronavirüs sürecine rağmen gerçekleştiren The Last Of Us Part 2’nin geliştiricileri, şaşkınlıklarını belirtiyorlar. Bunun yanı sıra Marvel’s Spider-Man oyunu 3.3 milyon, bununla birlikte büyük kitlesi olan God of War ise 3.1 milyon adet satıldı. Belirmek gerekirse God of War ve Marvel’s Spider-Man oyunu koronavirüs süresinde değil çıkış tarihinden bu yana bu denli satıldı. The Last Of Us Part 2 oyununun bu kadar kısa sürede ve bu kadar soruna rağmen bu denli satması gerçekten başarının belirtisi diyebiliriz.

Oyun dünyasının adeta ikiye bölen The Last Of Us Part 2, özellike PlayStation 4 sahiplerinin mutlaka oynaması gereken bir oyun olmuş denilebilir. Gerek grafikleri gerekse konusu bakımından gerçek bir hikayeli oyun deneyimi yaşatacak, bu oyun sizleri aksiyondan maceraya sürükleyecek. The Last Of Us Part 2’ın geliştiricisi olan Naughty Dog markasının gerçekten başarıya imza attıklarını söyleyebiliriz.

Naughty Dog şirketinin Başkan Yardımcısı olan Neil Druckmann The Last Of Us Part 2 hakkında; “The Last of Us Part II’yi oynayan ve deneyimlerini bizlerle paylaşan dünyadaki milyonlarca hayranımıza müthiş bir minnettarlık duyuyoruz.

Bu yolculuğa bambaşka bir hikaye anlatmak için çıkmıştık; zor temaları konu alan ve hiç beklemediğiniz şekilde size meydan okuyan bir hikaye. Milyonlarca oyuncunun The Last of Us 2’de yaşadığı deneyimleri duymak ve oyunun başlattığı anlamlı tartışmaları okumak bizler için inanılmaz bir his oldu.” İfadelerini dile getirdi.

İlişkili Yazılar