Bu Instagram Hesabı Uygulamanızı Çökertiyor!

Türkiye’deki Instagram kullanıcıları, Instagram’a günde ortalama 16 kez giriş yapıyor. Bunun yanı sıra Instagram uygulamasında birçok hesabı stalklıyor ve keşfediyoruz. Bununla beraber geçenlerde ortaya çıkan bir Instagram hesabı uygulamanızı çökertebilir. Birçok kullanıcının şikayetçi olduğu ve bir o kadar merak ettiği Instagram hesabı hangisidir? Yazımızda sizlere kesinlikle giriş yapmamanız gereken bu hesaptan söz edeceğiz.

Instagram uygulaması dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafında düzenli olarak kullanılıyor. Instagram bünyesinde barındırdığı milyonlarca hesaba karşı önlemlerini alırken, bazı hesaplar ise uygulamayı bozabiliyor veya dondurabiliyor. Adı geçen bu hesap Android işletim sistemine sahip cihazlarda sorun yaşatabiliyorken, IOS işletim sisteminde ise hiçbir problem oluşturmuyor.

Instagram gibi birçok dev sosyal medya platformları, her ne kadar bu verileri bünyesinde barındırsa da bazı durumlarda üçüncü taraflardan gelen saldırılara karşı kendilerini koruyorlar. Lakin yazılım dünyasında herşeyin bir açığı var ve bu problem yaratabilecek açıklar farklı amaçlar ve kötü yönlü olarak kullanılabilmektedir.

Adından söz edilen ve Instagram’ı çökerten bu hesap @tavsaniz isimli bir Instagram hesabıdır diyebiliriz. Bu hesap uygulamadaki bir açığı kullanarak Android hesapları çökertebiliyor. Söz konusu profile Android cihazlarda giriş yapılması durumunda uygulama donuyor ve çöküyor. Öte yandan bir İOS kullanıcısıysanız @tavsaniz hesabına göz atmak istediğinizde bu tür durumdan farklı olarak boş bir sayfa ile karşılaşıyorsunuz.

Peki Bu Hesabın Sırrı Ne?

Geçtiğimiz günlerde fark edilen bu hesap Android cihazları devre dışı bırakan duvar kağıdı ortaya çıkmıştı. Duvar kağıdının problem yaratmasının sebebi renk motoru ile alakalıydı. Ancak bahsi geçen bu @tavsaniz Instagram hesabının yol açtığı sorun cihazın yanı sıra uygulamayı devredışı bırakabiliyor. Bu durumun ise sadece Android cihazlarda geçici olması gerçekten merak uyandıran bir durum diyebiliriz.

Hesap IOS’da en az sorunla açılabiliyor olsa da, Instagram uygulamasını kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bu soruna neden olan şeyin, Instagram’ın herhangi bir profili açarken gereksinim duyulduğu Android ikinci parti uygulamaları diyebiliriz.

Normal şartlarda bu tarz hesaplar direkt olarak kapatılır. Fakat bu hesabın şu ana kadar problemsiz bir şekilde spamlanmaması kullanıcıları meraklandırıyor diyebiliriz. Buna benzer bir durumun yurt dışında da rastlanıldığını belirtelim. Bu da demek oluyor ki; bu hesap amacına yönelik açılan hesap türüdür. Instagram uygulamasını bu denli işlevsiz hale getiren @tavsaniz isimli kullanıcı hesabı yakında Instagram tarafından kapatılacağına eminiz. Bu süreci hızlandırmak istiyorsanız Instagram’a bilgisayardan giriş yaparak söz konusu hesabı yetkililere şikayet edebilirsiniz.

 

İlişkili Yazılar