NBA 2K21’in Kapak Fotoğrafı Ortaya Çıktı

Yeni nesil oyun konsolu olarak karşımıza çıkan PS5’in beraberinde getireceği birçok oyun var diyebiliriz. Yeni konsolun tanıtılmasıyla beklenen NBA 2K21’e dair kapak fotoğrafı ortaya çıktı. Yeni nesil oyun konsoluna yeni nesil süper yıldız kullanmaya karar veren 2K Games şirketi, NBA2K21’in PlayStation 5 için bir kapak fotoğrafı yayınladı. NBA’in köklü takımlarından birisi olan Pelicans’ın çaylak yıldızlarından birisi olan Zion Williamson’u seçen 2K Games şirketi adeta basketbol dünyasını büyüledi.

Dünyanın en iyi ve en bilinen basketbol liglerinden birisi olan NBA’in oyun dünyasındaki yansımasını NBA2K serisi taşıyordu. Yeni çıkan oyun konsollarından birisi olan PlayStation 5 tanıtımında da gördüğümüz Williamson, NBA 2K21’in bu konsoldaki kapak yüzü olarak görüntülendi.

Daha önce Damian Lillard’ın görüntülendiği kapak fotoğrafının ise PS4 oyun konsolunda kullanılacağı bildirildi. PlayStation 5 versiyonunun kapağındaysa 2K’nın tanıtımında kullanılan Williamson yer alacak. Şirket henüz kapak için üçüncü ismi belirtmedi.

 

NBA’İn genç yıldızlarından birisi olan ve 2019 yılı draftında New Orleans Pelicans tarafından 1. Sırada draft edilmiş idi. Genç yıldızın NBA serüveninde yapmış göstermiş olduğu performansın yanı sıra NBA’de ki birçok çalışanın maaşlarını kendi cebinden ödenmesi milyonlar tarafından takdir edildi.

Zion Williamson NBA 2K21’in kapak fotoğrafı olmasına karşın düşüncelerini şöyle dile getirdi: “NBA 2K’in kapağında yer almak çocukluğumdan beri hayalimdi ve yeni nesil konsol için ilk NBA 2K21’in kapak sporcusu olmak gerçekten özel” dedi. Ayrıca Williamson; “Team 2K’e katıldığımda bu yana basketbol kültürünü hem saha içinde hem saha dışında etkilemek istiyordum ve yeni nesil konsolların NBA 2K21 kapağında olmak bana bu şansı veriyor. Bu küresel fenomenin bir parçası olmak ve diğer NBA 2K21 basketbolcuları ile oynamak için sabırsızlanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Üçüncü Kapak Fotoğrafı Henüz Yayınlanmadı

NBA 2K21’in bir de özel kapak tasarımı olacağı dile getirildi. Ancak bu kapak henüz oyunculara tanıtılmamış olsa da, geçtiğimiz aylarda acı haberle helikopter kazası ile hayatını kaybeden Kobe Bryant’ın bu oyunun kapağında yer alması tahmin ediliyor.

Koronavirüs sebebi ile NBA’in bu sezonu Disneyland’de yapılacak olan maçlar ile sonlandırılacağı dile getirildi. Bu konu hakkında hala değişen bir durum olmadığından ötürü ilerleyişi hep birlikte göreceğiz.

İlişkili Yazılar