Samsung Galaxy M41 Devasa Batarya ile Geliyor

Samsung şirketinin iptal ettiğini açıkladı Galaxy M41’in kapasitesiyle dikkatleri üzerine toplayan bataryası 3C sertifikasyon sitesinde görüldü. 3C’de ortaya çıkan bilgiler esasında telefonun bataryasının 6.800 mAh gibi devasa bir kapasiteye sahip olacağı biliniyor.

Güney Kore’nin dev şirketlerinden birisi ve dünyanın ileri gelen teknoloji firmalarından birisi olan Samsung, geçen yıl oldukça ilgi çekici bir akıllı telefon olan Samsung Galaxy M40’ı piyasaya sürmüştü. Bununla beraber cihaz, kendi serisindeki diğer cihazlar ile farklılaşıyordu. Örnek vermek gerekirse; M30, Exynos 7904 işlemcisi ile piyasaya sürülmüş iken M40 modeli, Snapdragon 675 yonga setini içerisinde barındırıyordu. Piyasaya bu özellik farklarıyla sürülen cihazlar hakkında birçok söylenti oldu.

M40’ın farklılaştığı noktalardan birisi de ekranıydı diyebiliriz. Bu akıllı telefonda TFT LCD panel eklenmişti, lakin serinin diğer M model telefonları AMOLED ekran barındırmaktaydı. AMOLED ekranlar ise LCD ekranlara göre oldukça başarılı ekran panellerindendir.

Samsung Galaxy M41

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen M40’tan sonra M serisine başka bir model eklemek istemeyen Samsung şirketinin, Galaxy M41 modeli üzerine tüm çalışmalarını durdurduğuna ve M41 modelinin piyasaya sunulmayacağına dair söylentiler oluşmuştu. Lakin 3C sertifikasyon sitesinde M41’e ait batarya bilgileri ortaya çıktı.

My Smart Price adlı haber sitesinde yer alan bilgilere göre, Çinli Ningde Amperex Technology Limited tarafından üretildiği öne sürülüyor. Ancak işin ilgi çekici yanı üretici şirket değil telefona monte edilecek olan bataryanın gücü diyebiliriz. Tam tamına 6.800 mAh değerindeki batarya kapasitesi ile devasa güç sunan bu batarya, cihazı akıllı telefon piyasasında en büyük bataryaya sahip telefonlar listesine ekliyor. Tabii Samsung şirketinin de bu batarya hakkında daha büyük hedefleri olduğunu söylemek mümkün. Şirketin planına göre telefonun bataryası tam olarak 7.000 mAh olabilir.

Öte yandan son çıkacak olan Samsung Galaxy M41 model akıllı telefon, batarya konusunda nasıl bir önlem almış ve bununla birlikte ne zaman tanıtılacak gibi birçok soruya şu anda ulaşabilmek mümkün değil, M41 ile ilgili açıklamalar geldikçe sizlere ulaştırmaya çalışa

İlişkili Yazılar