Google Pixel 5’in Yeni Görselleri Ortaya Çıktı

Google şirketinin Pixel adında akıllı telefon serisine yeni bir model ekleniyor. Pixel ailesine katılacak olan son modelin ismi ise Pixel 5 olacağı biliniyor. Yeni görüntüler de görünen detaylardan biriside Pixel 5 de optik parmak izi okuyucu sensörü var.

Geçen ay Pixel 5 XL’a ait kılıf görsellerinin de çıkmasıyla beraber teknoloji dünyasını büyük bir merak sardı. Bu görsellere baktığımız zaman Google şirketinin Pixel 4 serisinde kullanmış olduğu yüz kilidinin yerine optik parmak izi okuyucu sensörüne yöneldiğini görebiliyoruz.

Tanıtılacak olan yeni telefon modelinin ortaya çıkması ile birlikte kendini belli eden bu değişiklik, Pixel 5’in render fotoğraflarının görülmesi ile birlikte netleşmiş oldu. Eklenen yeni optik parmak izi okuyucu sensörü telefonun üst kısmında yer alıyor. Bunun yanında Google şirketinin, son dönemlerde Android işletim sistemli telefonlarda oldukça popüler olarak kullanılan ekran içerisinde parmak izi okuyucu sensörü özelliğini de kullanmadığını açıkça belirtelim.

Pixel 5’in Özellikleri Nasıl Olacak?

Birçok kullanıcıya göre bu özellik bir adım geri gitmek olarak algılanabiliyor ancak şirket, optik parmak izi sensörü hakkında oldukça olumlu düşünceler sağlıyor. Optik parmak izi okuyucu sensörü normal parmak izi sensörlere göre daha dayanıklı ve konumu bakımından daha işlevsel olabiliyor. IPhone XS ve IPhone 11 Pro ile boyut olarak oldukça yakın olan bu akıllı telefon; 144,6 mm uzunluğunda, 70,4 mm genişliğinde tasarıma sahip. Telefonun arka kısmında yer alan LED flaş ve 2 adet kamera tasarım konusunda oldukça başarılı bir işçilik sağlıyor.

Tüm bunların yanı sıra Google şirketi, Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisi yerine Snapdragon 765G kullanmayı planlıyor. Kullanılması planlanan bu işlemci, Qualcomm işlemci serisinin orta seviye en üst sırasında yer alıyor. Bu durum neticesiyle Pixel 5’i gerçek bir amiral gemisi olarak nitelendirmek yanlış olur. Telefonun artı ve eksi yönlerini değerlendirmenin yanı sıra, telefonun fiyatının çok yüksek seviyelere ulaşmayacağını söylemek mümkün.

 

İlişkili Yazılar