Shadow Warrior 3’ün Tanıtım Videosu Yayınlandı

1997 yılında oyun dünyasına katılan video oyun serisinden birisi olan Shadow Warrior, gelecek yıl serinin son oyununu oyuncularla buluşturmayı hedefliyor. Yayıncı Devolver Digital’ın paylaşmış olduğu video ile oyun camiasına duyurulan oyun, daha önceki versiyonlarında olduğu gibi Lo Wang’ın maceralarını konu edinecek.

Şeytan ordusuyla kıyasıya bir rekabet içerisinde olan bir Ninja savaşçısı Lo Wang maceradan maceraya koşuyor. Korkutucu bir savaşa hazırlanan Ninja Lo Wang, ilk kez bu adıyla 1997 yılındaki serinin ilk oyunu ile karşımıza çıkmıştı. Daha sonrasında yayınlanan serinin diğer oyunları ile binlerce oyuncunun beğenisini kazanan bu oyun serisi, oyuncuların yeni oyun hakkında merakını her geçen gün arttırıyordu.

Geçtiğimiz haftalarda Shadow Warrior oyununun resmi Twitter hesabından atılan bir tweette “Shadow Warrior 3’mü geliyor?” açıklamasına yer verilmişti. Bu paylaşımın üzerine oyun dünyasında büyük merak uyandıran şirket yayınlanan bir tanıtım videosu aracılığıyla Shadow Warrior 3’ü bilgisayar kullanıcılarına duyurdu.

2021 yılında oyun camiasıyla buluşması planlanan serinin son oyunu, tıpkı diğer oyunlarında da olduğu gibi Lo Wang karakterinin hayatını ele alacak.

Mizahın yanı sıra gerçekçi vahşet unsurlarının da bulunduğu serinin ilk oyunları birçok oyuncu tarafından hala oynanmaktadır. Oyunun kendine has tasarımı, hikayesi ve karakterleri oyuna ayrı bir hava katarken bunun yanında FPS oyunlarının arasında ayrı bir konumda yer almaktadır. Shadow Warrior serisinin önceki versiyonlarında her zaman hızlı bir tempo, oldukça akıcı sahneler ve benzersiz bir dövüş mekaniklerini oyunculara yaşatmıştı.

Serinin son oyununa yönelik yayınlanan tanıtım videosunda eski özellikler de mevcut olacağı öngörülüyor. Shadow Warrior 3’te oyuncuları nasıl bir hikaye bekleyeceği bilinmiyor olsa da, oyunun Steam sayfasında yer alan açıklamalarda Lo Wang, Orochi Zilla’nın devasa hapishanesinden kaçmayı başaran eski bir ejderhayı zindana tıkmayla başladığı dile getiriliyor.

Oyun hakkında şirketin belirtmiş olduğu bilgiler ne yazık ki sınırlı diyebiliriz. Öte yandan sinematik sahnelere yer verilen tanıtım videosunda, oyun içi oynanışı bizlere sunan bir sahneye de yer verilmemiş durumda. Oyun hakkında en net bilgileri öğrenmemiz için 11 Temmuz’da yapılacak olan Devolper Direct etkinliğini beklememiz şart gibi görünüyor.

İlişkili Yazılar