Sony Saniye’de Kaç Tane PlayStation Ürettiğini Açıkladı

Bu yıl tanıtılan PlayStation 5 modeli bildiğiniz gibi Sony şirketi tarafından üretiliyor. Peki ne kadar sürede üretiliyor? Sony fabrikasının %98’i robotlardan oluşmaktadır. Üretim açısından oldukça hızlı ve kaliteli bir iş sunan şirket, her 30 saniyede bir oyun konsolu üretebiliyor.

Sony’nin yeni nesil oyun konsollarından birisi olan PlayStation 5’i piyasaya sürmeden önce konsol hakkında ufak tüyolar vermişti. Nihayet tanıtılan PlayStation 5 ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Geçen günlerde tanıtılan son oyun konsolu PlayStation 5 bu yılın sonlarına doğru dünyanın her yerinde satışa sunulmuş olacak. Bunun hızla çalışan şirket konsol üretme kapasitesini zorlamış durumda.

Şirketin yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5 için Japonya’da ki birçok fabrikası oldukça hızlı ve kaliteli bir çalışma sağlamış durumda. Tesis şu anda var olan PlayStation 4 ailesinin yanında bir de PlayStation 5 için çalışmalarını sürdürmekte.

Sony’nin Tesisi Nasıl?

Japonya’nın Kisarazu şehrinde kurulmuş olan Sony’nin fabrikası tamamen şirketin himayesi altında ve bu tesis hızlı üretim adına oldukça yol kat etmiş durumda. Tam tamına 30 metre uzunluğunda üretim hattında çalışan Mitsubishi marka özelleştirilmiş 32 adet robot bulunmaktadır. Hiç durmadan üretim yapan tesis 1994 yılından bu yana tüm PlayStation modellerinin üretimde yardımcı olmuştur.

Sony şirketinin en büyük fabrikalarından birisi olan bu tesis, tamamıyla otomatikleşmiş durumda üretim yapmaktadır. Tesiste yalnızca 4 kişinin çalıştığını da belirten şirket, tesiste ki robotlara oldukça fazla güveniyor. Kabloları monte etmenin yanı sıra en detaylı noktalarda bile üretim yapabilen bu robotlar aslında teknolojinin geleceğini gözler önüne seriyor.

Tesiste bulunan işçiler yalnızca robotlar tarafından monte edilen konsolları paketliyor ve eksik parçaları tedarik ediyor. Şirket bu stratejiyi 2019 yılından bu yana kullanmaya başladı. Görünen o ki yeni nesil PlayStation 5 konsollarında üretimin en üst seviyelere kadar çıkması tanıtılan son oyun konsolunun oldukça fazla satılacağının da bir göstergesi. Şirket bu yıla yönelik yapmış olduğu plana göre oyun konsollarından yalnızca PlayStation 4, 4 Pro, 5 ve 5 Digital Edition modellerine ağırlık vermeyi hedefliyor.

İlişkili Yazılar