Spotify, Masaüstü Uygulamasına Yenilikler Getiriyor

İşveç merkezli dünyanın en çok kullanılan müzik uygulaması olan Spotify, masaüstü uygulamasında önemli yeniliklere ve değişikliklere gidiyor. Kısıtlı olarak birkaç kullanıcıda test edilen birçok özellik artık tüm kullanıcılara sunulacak. Şirket bu önemli adımların uygulamayı daha üst sıralara taşıyacağından emin. Öte yandan belirtmek gerekiyor ki bu yeni tasarım Spotify web oynatıcısına oldukça benziyor.

Dünyanın en popüler müzik uygulaması olan Spotify, yıllardır hizmet vermektedir. Binlerce kullanıcıya sahip olan uygulama sanatçıların çıkardıkları tüm şarkıların ilk durağı haline gelmiş durumda. Spotify, mobil cihazların yanı sıra birçok farklı platformda da hizmet vermektedir. Abone sayısı bakımından tam 125 milyon kişiyi aşmış bu uygulama, Windows, İOS, macOS, Android, Linux, web tarayıcısı, Windows Mobile ve Chromebook gibi birçok platformda kesintisiz hizmet veren Spotify, uygulamanın tasarımı konusunda önemli değişikliklere gideceğini iddia edildi.

Atılan iddialar ise mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong’dan gelmiş durumda. Spotify uygulamasının yeni tasarım görüntülerini resmi Twitter hesabından yayınlayan Wong, almış olduğu ekran görüntüleri hakkında “Spotify tasarımı web oynatıcıya dayanarak masaüstü uygulamasını yeniden tasarlıyor” notu ile tweetledi.

Paylaşılan görüntülere göre masaüstü uygulamasının tasarımı mevcut sürüme göre daha modern görünüyor. Web oynatıcısına benzerliği tıpatıp aynı olan bu yeni tasarımın, eskiye nazaran daha sade ve daha köşeli olduğu görünüyor. Bu yeni tasarım şimdiden milyonların beğenisini almış durumda. Bu yeni tasarımın tüm kullanıcılara verilmesi ve iddiaların doğru olması durumunda Spotify gerçekten iyi bir yol katetmiş olacak. Ancak halihazırda web oynatıcısını kullanan kullanıcılardan birisiyseniz pek değişiklik göremeyebilirsiniz.

Özellikler Ne Zaman Geliyor?

Öte yandan şirket, yeni tasarımı, masaüstü uygulamasında yıllardır test ediyordu. Ancak sınırlı sayıda kullanıcının kullanabildiği bu tasarımın; sınırlı sayıdaki kullanıcıya mı yoksa, tüm kullanıcılara mı verileceği kesin değildi.

Stockholm merkezli şirket, tüm özelliklerin ne zaman sunulacağına dair net bir tarih vermemiş durumda. Bunların yanı sıra aktarılan yeni özelliğin, her geçen gün daha fazla kişiye dağıtıldığına dair söylentiler de mevcut. Spotify uygulamasının bu tür tasarıma gitmesini birçok kullanıcı istiyordu. Daha sade ve daha şık bir tasarımı isteyen kullanıcılarının sesini duyan şirket bu adımı ile tebriği hak ediyor.

İlişkili Yazılar