Xiaomi Mi 11’de Olması Muhtemel Özellikler

Xiaomi şirketi her geçen gün yeni bir akıllı telefon ile karşımıza çıkıyor. Xiaomi Mi 11’in tanıtılacağına dair haberleri uzunca bir süre önce duymuştuk. Fakat daha öncesinde tanıtılacak olan akıllı telefonun özelliklerinin nasıl olacağına dair bir bilgimiz yoktu. Şirket telefonun tanıtılmasına oldukça kısa bir süre kala ufak tefek bilgiler vermeye başlamış durumda. Biz de bu yazımızda sizlere bu bilgilerin neler olduğunu ve gerçekleşen gelişmeler hakkında bilgileri sunacağız.

Tanıtılmasına neredeyse 1 yıl kalan süre olan Mi 11’de neredeyse her kullanıcının istediği özellikleri sizler için bir araya getirdik. Xiaomi’nin Mi serisindeki yeni amiral gemisi olan Mi 11 ile tanışmamıza neredeyse 1 yıla yakın bir zaman kaldı. Bunun yanı sıra şirketin bizlere neler sunacağına dair öngörüler oluşmaya başlıyor.

Xiaomi Mi 11 ile birlikte gelmesi tahmin edilen en önemli özelliklerden birisi, ekrana gömülü kamera teknolojisidir diyebiliriz. Oldukça teknolojik bir hamle olan bu özellik, birçok rakip markayı gerisinde bırakacak gibi görünüyor. Özellikle de Android tarafında birçok telefon modeli her geçen süre farklı tasarım seçeneklerine başvuruyor. Markaların en çok rekabet içerisine girdikleri tasarım özelliklerinden birisi ekran/ gövde oranını azaltmak diyebiliriz. Telefonun selfie kamerası ekranın içerisine monte edilmesi, ekran gövde oranını oldukça fazla arttıracak.

Amiral Gemisi Telefonları Saf Dışı Bırakacak!

Xiaomi markası, çıkarmayı planladığı Mi 11’de neredeyse %100’e yakın ekran/ gövde oranı sunmayı hedefliyor. Bunun yanında FULL HD+ 144 Hz bir OLED ekran, bu telefona yakışacak bir özellik olarak görünüyor. Şu zamana kadar oyuncu bilgisayarları ve oyuncu telefonlarında gördüğümüz 144 Hz ekran hızının bu telefonda olması birçok markayı saf dışı bile bırakabilir.

Xiaomi, arka kamera konusunda Mi 11’de, 100x Zoom desteği ve en az 150 MP kamera desteğine sahip olarak piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

Ayrıca donanım konusunda da oldukça ileri taşıyacak bir özelliğe başvuran Xiaomi Mi 11, piyasaya sürüldüğünde 3.1 GHz Snapdragon 875 işlemci, Adreno 720 GPU ve bunun yanında da 16 GB gibi devasa bir RAM ile geleceği öngörülüyor.

İlişkili Yazılar