Yeni Oyunların Tanıtılacağı Xbox Games Showcase Ne Zaman?

Dünyanın en bilinen oyun konsolu şirketlerinden birisi olan Xbox, resmi Twitter hesabından yapmış olduğu bir paylaşımla birlikte Games Showcase günlerini açıkladı. Yeni oyunların tanıtılacağı etkinlik 23 Temmuz günü oyuncularla buluşacak.

Microsoft’un yeni nesil oyun konsollarından birisi olan Xbox Series X’e çıkacak olan birçok oyun var. Şirket Xbox Series X’e gelecek olan oyunların bir etkinlikte açıklanacağını dile getirdi. Tarihi net bir şekilde veren Xbox oyun konsolu geliştiricileri, resmi Twitter hesabında bu tarihi 23 Temmuz olacağını kesinleştirdi ve oyun dünyasına duyurdu.

Etkinlikte ortaya çıkan ilk söylentilere göre Halo Infinite’in Xbox Series X’teki oynanış videosunun ilk kez yayınlanacağı planlanmasıydı. Microsoft, etkinlikte gösterilmesi planlanan herhangi bir oyun hakkında bir onay vermedi lakin Halo’nun resmi Twitter sayfasında, Xbox’ın paylaşımına yaptığı açıklamada; etkinlikte gösterilmesi planlanan oyunlardan birisi netleşmiş oldu.

Xbox, geçtiğimiz yıllarda birkaç birinci parti stüdyoyu kendine bağlamıştı. Böylelikle etki alanını genişletmişti ve çalışmalar yapabilmişti. Xbox Games Showcase de yapılan bu tür araştırmalardan ve çalışmalardan ne kadar verim aldığını gösteren şeylerden birisi olacaktır.

Etkinlikte tanıtılması muhtemel olanlar şu şekilde; Forza Horizon’ı oluşturan ve geliştiren Playground Games tarafından oluşturulan Fable 4 ve Double Fine’dan yepyeni benzersiz bir oyun, Xbox’un birinci parti stüdyosu The Intiative’den adı belirtilmeyen oldukça gizli bir proje ve tüm bunların yanında Ninja Theory’den Senua’s Saga: Hellblade 2 olacak.

Tüm bu oyunlara ek olarak birkaç sürpriz oyunu da görebilme olasılığımız yüksek gibi görünüyor. Öte yandan Microsoft, yaklaşık iki ay önce düzenlediği bir etkinlikle Assassin’s Creed: Valhalla gibi devasa oyunları da Xbox Series X’de oyunculara sunmayı hedefliyor. Xbox Series X rakibi oyun konsollarıyla oldukça yeterli bir şekilde yarışacak gibi görünüyor. Geçenlerde tanıtılan PlayStation 5 ile aralarında kıyasıya bir rekabet olacağını söylemek mümkün. Öte yandan bu rekabeti güçlendirecek etmenlerden birisi de bu yıl tanıtılması beklenen muhteşem oyunlardır diyebiliriz.

İlişkili Yazılar