Poco Markası İşte O Telefonu Tanıttı

Poco markası, Hindistan’da düzenlemiş olduğu önemli bir etkinlikte yeni bir akıllı telefonunu duyurdu. M2 Pro adındaki bu akıllı telefon, gerek batarya kapasitesi gerekse fiyatı ile kullanıcıların beğenisini kazanacak cinsten. Bu akıllı telefon ise 14 Temmuz 2020 tarihi piyasaya sunulacak.

Xiaomi şirketinin bir diğer kardeş markalarından birisi olan Poco, bugün düzenlediği bir etkinlik ile yeni akıllı telefonunu duyurdu. M2 Pro adı ile adından söz ettiren bu telefon, batarya ve fiyat performans konusunda adından çokça söz ettiriyor. Bu yazımızda sizlere telefonun özelliklerinden ve tasarımından bahsedeceğiz.

Poco M2 Pro akıllı telefonu, tam 6.67 inç ekran ve 1080p çözünürlüklü LCD bir panel ile gelecek. Ekranın üst kısmında yer verilen delik kamera tasarımında ise Poco, 16 MP çözünürlüklü ön kamera deneyimi sunuyor. Bunun yanı sıra telefon açma ve kapama düğmesinde bir de parmak izi okuyucusu bulunduruyor. Akıllı telefon tüketicilerine uygun fiyatın ve performanslı dizaynı ile oldukça yeterli gayet yeterli bir telefon olduğu söylenebilir.

Poco M2 Pro

Telefonun arka bölümüne baktığımızda 48 MP oldukça işlevli bir kamera bizleri karşılıyor ayrıca 64 ve 128 GB depolama alanını da kullanıcılara sunan telefon, 4 veya 6 GB RAM seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. 48 MP ana kameranın yanında 8 MP ultra geniş açılı, 2 MP derinlik odak kamerası, 5 MP makro kamerayı da görebilmek mümkün. Öte yandan telefonun sensör detaylarını henüz bilmediğimiz gibi telefon, kullanıcılarına yeterli miktarda kamera kalitesi de sunuyor diyebiliriz.

Poco M2 Pro, gücünü Snapdragon 720G’den almakla beraber. Bu güç 4GB veya 6 GB RAM kapasitesi ile düzenlenmiş durumda. 64 GB veya 128 Gb depolama alanına sahip olan iki farklı modeli de tercih edebileceğiniz telefon, şarj konusunda da içinizi ısıtabilir. Tam tamına 33 watt hızlı şarj desteğine sahip ve bununla beraber 5000 mAh batarya kapasitesi gün içerisinde oldukça başarılı bir deneyim sunabilmektedir. Belirtmek gerekir ki bu batarya, sadece ve sadece yarım saat içerisinde yüzde 50 oranında şarj dolumu yapabiliyor.

 Poco M2 Pro Fiyatları Nelerdir?

  • 4 GB RAM + 64 GB depolama alanı olan versiyon: 185 Dolar (1270 TL + vergiler)
  • 6 GB RAM + 64 GB depolama alanı olan versiyon: 200 Dolar (1370 TL + vergiler)
  • 6 GB RAM + 128 GB depolama alanı olan versiyon: 225 Dolar (1550 TL + vergiler)

İlişkili Yazılar