Sony, İlk Giyilebilir Kliması Olan Reon Pocket’ı Satışa Sundu

Dünya devi teknoloji markalarından birisi olan ve neredeyse her kategoride teknolojik alet üretimi yapan Sony, bu seferde teknoloji dünyasına bambaşka bir teknolojik ürünle geliyor. İlk giyilebilir klimasını satışa sunan Sony, bu sefer de takdiri hak ediyor.

Sony, uzun süredir üzerinde çalıştığı giyilebilir klima ürünü ile gündeme geliyordu. Bir süredir satışa sunulması beklenen bu giyilebilir klima kullanıcısına 5 dereceye kadar vücut sıcaklığını düşürebilen ilk giyilebilir klima resmen satışa sunulmuş durumda. Bu cihaz, tek şarj ile 4 saate kadar bir kullanım sunabiliyor. Akıllı telefon uygulamasıyla kontrol edilebilen bu cihaz, bu yaz aylarında oldukça kullanışlı diyebiliriz.

Sony şirketi geçtiğimiz yaz mevsiminde, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ilk giyilebilir klimasını tasarladığını ve satışa sunmayı planladıklarını dile getirmişti. Malum salgın sebebiyle 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın ertelenmesine sebebiyet verdi lakin şirket, giyilebilir klimasını piyasaya sunmak konusunda asla pes etmedi. Bütün uğraşlar sonucunda bu değerli teknolojik alet, Sony Reon Pocket satışa sunuldu.

Yaz mevsiminin olmazsa olmazlarından birisi olan klimaların bu kadar işlevli hale getirilmesi, birçok kullanıcıya avantaj sağlıyor. Bu düşünceden yola çıkan şirketin bu girişimi, şirket açısından oldukça pozitif olacak gibi görünüyor.

Sony, Reon Pocket ile kavurucu sıcaklıklara karşı serin ve rahat bir gün geçirmenizi sağlayacağınızı vurguluyor. Zira Sony’nin iddiasına göre Reon Pocket, kullanan kişilerin vücut sıcaklıklarını 5 dereceye kadar soğutabiliyor.

Reon Pocket görünüşüyle sizlere karmaşık gelebilir lakin bu cihaz oldukça kolay bir çalışma prensibine sahip. Cihazın vücudunuza değen kısmı vücut sıcaklığınızı ve ortamın sıcaklığını ölçüyor. Daha sonrasında bir fan yardımıyla ortamın sıcaklığını soğutarak sizlere geri sağlıyor. Buzdolaplarının mantığına yakın bir çalışma prensibi ile hem uzun süreli kullanım sağlıyor hem de ekstra bir ağırlık sağlamıyor.

Sony’nin bu ürünü soğutma işlemi yapabildiği gibi bunun yanında, kış aylarında bir miktar sıcak hava verebiliyor. Bu cihazın fiyatı ise sadece 120 dolar. Lakin bunun yanında cihazı kullanmak için ayrıca bir tişörte sahip olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra tişörte sahip olanlar 20 dolar para iadesi alabilecekler. Son olarak Reon Pocket soğutma konusunda oldukça makul seviyelerde kullanım sağlayabiliyor. 2 ile 4 saat arasında bir kullanım süresi olduğu ve 2 saat süre ile tam şarj yapabildiğini belirtelim.

İlişkili Yazılar